300 Metre Yükseklikten Düşen iPhone 6s Kurtarıldı

300 Metre Yükseklikten Düşen iPhone 6s Kurtarıldı

0

Ernesto Galiotto adlı Brezilyalı belgesel yapımcısı, kısa süre önce belgesel çekimleri için iPhone 6s ile görüntü aldığı sırada akıllı telefonunu uçaktan aşağıya düşürdü. Etkili olan rüzgarla birlikte savrularak yere düşen iPhone 6s bulunması için iPhone’umu bul uygulaması kullanıldı. 300 metre yükseklikten düşen iPhone 6s kurtarılma anı.

300 metre yükseklikten düşen iPhone 6s, kurtarıldı

300 metre yükseklikten düşen iPhone 6s

Ernesto Galiotto, 11 Aralık günü bir projesi olduğundan dolayı iPhone 6s cihazıyla fotoğraf çekerken rüzgarın şiddetini arttırması sonucu telefonunu düşürmüştü. Galiotto, yanında bulunan arkadaşlarının tavsiyesi üzerinde iPhone’umu Bul uygulaması aracılığı ile cihazını kontrol etti. Kontrol sonrasında cihazının halen daha çalıştığını gördü. Yaklaşık 300 metre yükseklikten düşen cihazın herhangi bir sorun olmadan çalışması telefonun sahibini ve arkadaşlarını fazlasıyla şaşırttı.

Galiotto, haritada işaretli bölgeye giderek telefonunu buldu. Cihazına ekran koruyucu ve plastik kılıf taktığını belirden Galiotto, ” Telefonumu uçaktan düşürdüğümde ümidimi yitirmiştim. Arkadaşlarım Apple cihazlarda kullanılan Bul uygulamasına bakmamı söyledi. Telefonumun çalıştığını gördüğümde çok şaşırdım. Suyun yaklaşık 200 metre ötesine düştüğü için şanslıyım. Cihazı bulduğumuzda yüzde 16 şarjı vardı. ” ifadelerini kullandı.

Cihazda bulunan ekran koruyucunun çatladığını dile getiren Galiotto, düşme esnasında cihazın video kaydetmeye devam ettiğini belirtti. Bunun yanında uçata bulunan kameranın da düşme anını kaydettiğini açıkladı.

Söz konusu bu durum ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak fikirlerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir