Twitter Bahşiş Kutusu Özelliği Kullanıma Sunuldu!

Twitter Bahşiş Kutusu Özelliği Kullanıma Sunuldu!

0

Popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter hakkında geçtiğimiz hafta bir açıklama yapılmıştı. Jane Manchun Wong, Twitter’ın Tip Jar (Bahşiş Kutusu) özelliğini test ettiğini açıkladı. Bunun yanında şimdi ise Twitter bugün söz konusu özelliği bazı hesaplar için aktif ettiğini belirtti. Twitter Bahşiş Kutusu özelliği!

Twitter Bahşiş Kutusu özelliği kullanıma sunuldu

Twitter Bahşiş Kutusu Özelliği

Platformun kullanıcıları tarafından merakla beklenen Bahşiş Kutusu özelliği en sonunda aktif oldu. Fakat bu özellik bir kısım kullanıcıya sunulmakta. Bunun yanında iOS ve Android kullanıcıları için sunulduğu bilgisi de mevcut. Anlık olarak Twitter web sürümünde söz konusu özellik yer almazken kısa süre sonra aktif edileceği düşünülmekte.

Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, gazeteciler, uzmanlar ve içerik oluşturucular ile sınırlı olan Bahşiş Kutusu özelliği sadece İngilizce dil seçeneğini kullanan kişiler tarafından görülebilme durumu var. Bahşiş kutusu olarak adlandırılan bu özelliğin yakın zamanda diğer dil seçenekleri için de aktif edeceği düşünülmekte.

Özelliğin aktif olduğu kişilerde, takip et butonunun yan kısmında para ikonu olacak. Bu ikona tıklayarak bahşiş verilebilme durumu söz konusu. Ayrıca bahşiş verebilme için Bandcamp, Cash App, Patreon, PayPal ve Venmo ödeme yöntemleri var.

Türkiye’deki kullanıcılar Paypal ile ödeme yapamamakta. Bu konuda şirketin herhangi bir alternatif ödeme yöntemi ekleyip eklemeyeceği bilinmezliğini korumakta. Peki siz atılan bu adım ve yeni özellik hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir