Twitch’e Yeni Özellik! Animasyonlu İfadeler Geliyor
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri

Twitch’e Yeni Özellik! Animasyonlu İfadeler Geliyor

+ - 0

Popüler dijital yayın plarformu Twitch, kullanıcılarını mutlu edecek yeni bir haber ile geldi. Yaptığı duyuru ile artık animasyonlu ifadeler aktif olacak. Söz konusu olan animasyonlu ifadeler yakın zamanda kullanıcılar için sunulacak. Ayrıca bu ifadelerin yanına bazı yeni özellikler de gelecek. Twitch’e Yeni Özellik! Animasyonlu İfadeler Geliyor

Twitch’e Yeni Özellik! Animasyonlu İfadeler Geliyor

Twitch'e Yeni Özellik! Animasyonlu İfadeler Geliyor

Popüler platform Twitch, karşımıza yeni özellik ile çıkıyor. Artık Twitch’te animasyonlu ifadeler (Animated Emote) olacak. Bu zamana kadar Twitch sohbetinde kullanılan ifadelerin animasyonlu halleri yer almamaktaydı. Kullanıcılar sohbet kısmına animasyonlu ifadeleri metin olarak yazıyordu ve bu metinler sadece yayıncının ekranında görünmekteydi. Fakat söz konusu yeni güncelleme ile birlikte animasyonlu ifadeler sohbet kısmında yer alacak.

Söz konusu olan yeni geliştirme ile içerik oluşturucular artık ifadelerine hareket katabilecekler. 10. yıl dönümünü kutlayan platform, ifadelerde animasyon oluşturma seçeneğine ek olarak bazı yeni değişiklikler de getirmekte. Twitch’in resmi bloğunda yayınlanan duyuruya göre söz konusu olan animasyonlu ifadeler ”birkaç hafta içinde” Twitch Partnerleri için aktif olacak.  Tüm Twitch içerik üreticileri için de yıl sonuna kadar kullanıma sunulmakta. Ek olarak platform, animasyonlu ifadelere duyarlı olabilecek izleyiciler için bu ifadeleri devre dışı bırakacak seçeneği de eklemekte.

Söz konusu olan içerik oluşturucular eğer isterlerse  hazırda bulunan animasyonlu ifadeleri seçebilecekler. Bu yeni özelliğe ek olarak Twitch, takipçilere küçük kişiselleştirilmiş resimler sunma fikriyle ilgilendiğini de duyurdu. İlgilenilen bu özellik önce Twitch Partnerlerine açılacak ve beta sürecini içerecek. Ayrıca gelen ifadeleri yönetmek için içerik oluşturucular yakın zamanda bir ifade kitaplığına erişim sağlayabilecekler. Gelmesi planlanan bu kitaplık, ifadeler için merkezi bir depolama alanı olacak. Ayrıca içerik oluşturucular hangi ifadelerin kullanılacağına veya kullanılmayacağına karar verebilecekler. Ek olarak da her ifadeyi farklı abonelik seviyesine göre ayarlayabilecekler.

Peki bu özellik hakkında siz ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak görüş ve düşüncelerinizi bizlerle ve okurlarımızla paylaşabilirsiniz

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap