Türkiye’nin Otomobili İçin Kurulacak Fabrikayla İlgili Video


Türkiye’nin Otomobili İçin Kurulacak Fabrikayla İlgili Video

Bursa Gemlik’te kurulacak Türkiye’nin Otomobili fabrikasının süreciyle ilgili önemli ve dikkat çekici bir video paylaşıldı. Bu zamana kadar atılan adımları ve atılacak yeni adımı gösteren video, sosyal medyada da beğeni topladı.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, projenin ilerleme süreciyle ilgili bir video paylaştı.  #YeniLigGemlik etiketiyle yapılan paylaşımda, “Her adım bir sonrakinin başlangıcı olmaya ve heyecanımızı tazelemeye devam ediyor. #YeniLigeYolculuk’un bir sonraki adımı hazır.” ifadeleri kullanıldı. 

Kurulacak fabrikanın ilerleme süreciyle ilgilli hazırlanan videoda, Zemin Etütleri, ÇED Raporu, Teşvik Belgesi, İmar İzni, İnşaat Ruhsatı adımlarının tamamlandığını, İnşaat Başlangıç Töreni’nin de “çok yakında” olduğu belirtildi. Buna göre TOGG’un fabrikasının çok yakında inşasına başlanacağını öngörebiliriz.

TOGG’un resmi hesaplarında yapılan paylaşımın saat 18.07’de yapılması pek çok kişi tarafından bu törenin 18 Temmuz’da olacağı şeklinde yorumlandı. Konuşulan iddiaların doğru olma ihtimali bulunsa da şu anda resmi bir açıklama olmadığını belirtelim.

Kısa sürede törenin yapılması beklenirken şimdilik bu konuda adım atılmadı. Merakla bu projeyi mercek altına almış incelerken sizlerle de en güncel bilgileri paylaşacağız.

TOGG, tanıtıldığı günden beri bünyesine farklı sektörlerde çalışan önemli isimleri kattı. Henüz fabrika inşaatı başlamayan yerli elektrikli arabanın, önümüzdeki yıllarda seri üretime geçmesi bekleniyor. Peki sizler TOGG’un yaptığı paylaşım hakkında ne düşünüyorsunuz. Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlere iletebilirsiniz.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
2
Şaşkın
Kötü Kötü
6
Kötü
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
İlginç İlginç
4
İlginç
Aşk Aşk
9
Aşk
Korkunç Korkunç
1
Korkunç
Başarılı Başarılı
6
Başarılı
Lol Lol
0
Lol

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bu arabanın ilk açıklandığı andan itibaren hastasıyımm. Gerçekten sabırsızlıkla üretiminin başlayıp satışının yapılmasını bekliyorum