Ölümcül Hastalık! Covid-19’dan Daha Tehlikeli Bir Hastalık

Ölümcül Hastalık! Covid-19’dan Daha Tehlikeli Bir Hastalık

0
Ölümcül Hastalık! Covid-19'dan Daha Tehlikeli Bir Hastalık

Geçtiğimiz günlerde Çin genelinde gizemli bir ölümcül hastalık patlak verildiği açıklandı. Bilinmeyen zatürre olarak adlandırılan bu hastalık için gerekli çalışmalar sürdürülüyor. Büyükelçilik, bu hastalığa karşı çok dikkatli olunması gerektiğini ifade ediyor.

2020 yılı, dünya genelinde zorlu geçiyor. Çin’de ortaya çıkıp tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını, her şeyi doğrudan etkiledi. Salgın, kolay kolay geçeceğe benzemezken Çin’den gelen son haberler, yeni bir hastalığın habercisi gibi görünüyor. Üstelik bu gizemli hastalığın COVID-19’dan daha ölümcül olduğu ifade ediliyor.

Çin’in Kazakistan’daki büyükelçiliğinden yapılan açıklamalarda yeni ve ölümcül bir zatürre hastalığının görülmeye başladığı ifade edildi. Büyükelçilik, Kazakistan’daki Çin vatandaşlarını bu hastalığa karşı uyarırken ülkedeki bilim insanların gerekli çalışmaları başlattıklarını ancak şu an için bu hastalığı tanımlayamadıklarını açıkladı. “Bilinmeyen pnömoni” (bilinmeyen zatürre) olarak isimlendirilen bu hastalık, Kazakistan’ı teyakkuza geçirmiş durumda.

Zatürre hastalığı, akciğerlerde meydana gelen bir enfeksiyon olarak biliniyor. Konunun uzmanları, bu hastalığa virüs bakteri ya da mantarların neden olduğunu ifade ediyorlar. Nefes almayı zorlaştıran bu ölümcül hastalık, fazlasıyla zorlu geçiyor ve bazı hastalar, zatürre nedeniyle hayatını kaybediyorlar. COVID-19 hastalığının da ilk etapta zatürre sanıldığını düşündüğümüzde, bu gizemli zatürrenin başka bir virüsün habercisi olabileceğini söyleyebiliriz.

Gündemi meşgul eden gizemli zatürrenin nereye varacağını bilmek şu an için söz konusu değil. Gizemli zatürreye neden olan şey koronavirüsün mutasyona uğramış bir hali olabilir. Belki de bu gizemli zatürrenin nedeni çok daha farklı bir virüs, mantar ya da bakteri olabilir. Kazakistan’daki bilim insanlarının yapacağı çalışmalar, ilerleyen günlerde yakından takip edilecek gibi görünüyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir