Türkiye’den Kalkan THY Uçağında Corona Virüsü Tespit Edildi

Türkiye’den Kalkan THY Uçağında Corona Virüsü Tespit Edildi

0

İstanbul’dan Singapur’a giden TK54 sefer sayılı THY uçağında, yolculardan birinde corona virüsü tespit edildi. Uçaktaki yolcuları karantina altına aldığını duyuran Singapur Sağlık Bakanlığı, Türkiye’nin de bu durum hakkında bilgilendirildiğini duyurdu.

Singapur Sağlık Bakanlığı, Türkiye’yi yakından ilgilendiren bir konuda açıklama yaptı. Bakanlık, İstanbul’dan Singapur’a uçuş yapan THY uçağında bulunan bir yolcuda Corona virüsü tespit edildiğini duyurdu. Singapur merkezli yayın yapan ChannelNewAsia’da yer alan habere göre Türk Hava Yolları’nın TK54 sefer sayılı İstanbul – Singapur uçuşu yapan bir yolcuda corona virüsü tespit edildi.


Gerçekleşen bu gelişmelerin ardından yolcuların karantina altına alındığını duyuran Singapur Sağlık Bakanlığı, aynı zamanda geri dönüş için planlanan TK55 sefer sayılı uçuşun da iptal edildiğini açıkladı.

Singapur Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, bu olay üzerine Singapur’da bulunan Türkiye Büyükelçiliği’ne konu hakkında detaylı bilgi verildiği açıklandı. Şuana kadar ülkemizde resmi bir Corona virüsü tespiti bulunmasa da yaşanan bu durum Corona virüsünden etkilenmiş bir kişinin İstanbul’da bulunduğunu bizlere kanıtlıyor.
Yaşanmakta olan tüm bu olaylar sonrasında kendi önlemlerimizi almaya dikkat etmeliyiz. Ülkemizin çevresindeki ülkelerin neredeyse tamamında Corona virüsü vakaları görmeye başladık. Her ne kadar önlemler üst düzey noktada alınıyor olsa da bizlerin de kendi önlemlerimizi almamız önem arz ediyor. Özellikle yüz maskesi ve el hijyeni bu noktada en çok dikkat edilmesi gereken konular arasında.
Singapur’a baktığımızda, şu ana kadar toplamda 110 kişide corona virüsünün tespit edildiği açıklandı. Dünya genelinde yayılma hızıyla dikkat çeken virüs, Çin merkezli bir virüs olmaktan çıkarak uluslararası düzeyde bir virüs olmaya çoktan başladı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir