Call of Duty Mobile’ın Yeni Sezonundaki En Önemli Yenilikleri
 1. Anasayfa
 2. Oyun Haberleri

Call of Duty Mobile’ın Yeni Sezonundaki En Önemli Yenilikleri

0

Call of Duty Mobile’ın 4. sezonu yayınlandı. Oyunun yapımcıları  yeni sezona daha ilginç bir isim vermeyi planlasa da 4. sezon olarak anılan yeni dönemde bazı yenilikler var.

Mobil oyun sektörüne çok hızlı bir giriş yapan Call of Duty Mobileın 4. sezonu yayınlandı. Oyunun yapımcıları Activision ve Timi, yeni sezona daha ilginç bir ad vermeyi düşündüler ve bu isme karar verdiler. Disavowed olarak adlandırılacak olan bu sezonda pek çok yenilik bulunacak.


Call of Duty Mobile, piyasanın en çok oynanan Battle Royale oyunlarından biri durumunda ve 2019 yılının sonuna doğru 180 milyon indirmeyi aştı. Son güncellemeyle birlikte oyuncu sayısının da artması bekleniyor. Yeni dönem, yeni özelliklerle geliyor. İşte bu yeni özelliklerden bazıları.

🟥 Yeni Harita: Cage

Cage yani kafes adlı yeni bir harita, oyunun çok oyunculu moduna ekleniyor. Bu haritada oyuncular, bir inşaat alanında mücadele ediyorlar. Haritada takip edilebilecek üç koridor, yakın mesafe dövüşülecek pek çok nokta var.

🟥 Yeni Operatör: Urban Tracker

Urban Tracker, Call of Duty Mobile oyununun yeni sezonunda eklenen Operator oldu. Karakter, aynı zamanda oyunun ilk kadın Operator karakteri oldu. Aynı zamanda serinin efsanevi karakteri John ‘Soap’ MacTavish de bu sezon oyuna katıldı.


🟥 Yeni Operatör Yeteneği: H.I.V.E

Call of Duty: Black Ops III’ten tanıdığımız H.I.V.E silahı da bu sezonda oyuna dahil edildi. Oyuncuların çeşitli görevleri tamamlamalarının ardından yeni silah açılacak. Silahı almak için son tarihse 11 Mart.

🟥 İki Yeni Geçici Süreli Etkinlik

Oyunda bu sezon iki yeni geçici süreli etkinlik yer alacak. Bunlar da One Shot One Kill ve 20vs20 Warfare modları olacak. Her iki mod da 24 saatliğine aktif edilecek, iki kat tecrübe puanı ve iki kat silah kazandıracak.

25 Mart’tan itibarense oyunda zombi modu yer alacak. The Nacht Der Untoten (Yaşayan Ölülerin Gecesi) adlı harita, aslında güncellemenin bir parçası olacaktı ancak yeteri kadar iyi olmadığına kanaat getirildi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir