Türkiye’de kapış kapış gider! Çinli dev, mini otomobilini tanıttı

Türkiye’de kapış kapış gider! Çinli dev, mini otomobilini tanıttı

0

Elektrikli otomobil dünyasının en büyük pazarı olan Çin, bu konuda en çok şirkete de sahip. Mini elektrikli araçlar üreten Electric House ise ikinci modelini görücüye çıkardı. Yue 01 olarak adlandırılan mini EV; uygun fiyatı ve menzil mesafesiyle dikkat çekiyor.

8300 dolarlık Yue 01 neler sunuyor?

Yue 01; 8 bin 300 dolardan başlayıp 11 bin dolara kadar uzanan iki batarya paketi ve altı varyantla satışa sunulacak. Bu fiyat konumlandırması, dünyadaki en uygun elektrikli araçlardan biri olduğunu gösteriyor. Peki Yue 01 özellikleri neler?

Yue 01; 251 km menzil sağlayan 24 kWh batarya ve 335 km menzil sağlayan 32,56 kWh bataryalı versiyonlara sahip. Daha da yüksek 408 km menzile sahip üçüncü seçeneğin ise yakında piyasaya sürüleceği aktarıldı.

Aracın ön tarafında yerleştirilen elektrik motoru 35 kW güç ve 125 Nm tork üretiyor. Bu da aracın azami 100 km/s hıza ulaşabileceği anlamına geliyor. Sadece 3.750 mm uzunluğunda olan mini EV; rakiplerinden daha küçük olmasıyla dikkat çekiyor.

Çift renkli iç tasarımında 10.1 inçlik dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemi ve 7 inçlik dijital gösterge paneli bulunuyor. Üst seviye varyantlarında ek gelişmiş sürücü destek sistemlerinin ve bağlantı özelliklerinin olduğunu da belirtelim.

Electric House, pandemi döneminde piyasadan çekilen Xinte Automobile tarafından 2021 yılında kuruldu. Şirket, 01 üretimi için Çin hükümetine bağlı Sinotruck ile ortaklık yapıyor. Bu da hem uygun fiyatlı hem de teknolojik araçlar sunmasına olanak sağlıyor.

Kaynak: https://shiftdelete.net/yue-01-mini-ev

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir