İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. TOGG Şarj Altyapısı Hakkında Açıklama Yapıldı

TOGG Şarj Altyapısı Hakkında Açıklama Yapıldı


TOGG Şarj Altyapısı

Bakan Fatih Dönmez, TOGG araçları için fazlasıyla önem teşkil eden şarj istasyonları hakkında açıklamalarda bulundu, “TOGG banttan inmeden şarj altyapısına dair çalışmalarımızı büyük oranda tamamlamış olacağız.” dedi. TOGG şarj altyapısı hakkında bilgiler paylaşıldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) günümüze ayak uydurarak tamamen elektrikli olarak üretildiğini belirtti. Yerli otomobil için çalışmalara başlanacak şarj altyapısı hakkında merak edilen bilgiler paylaştı.

“TOGG banttan inmeden şarj altyapısına dair çalışmalarımızı büyük oranda tamamlamış olacağız” sözlerini söyleyen Bakan Dönmez, bu sayede birinci parti TOGG modellerine sahip olacak kişilerin şarj sorunu gibi bir durumla karşılaşmayacakları müjdesini vermiş oldu.

TOGG şarj altyapısı çalışmaları şubat ayında başlamıştı

TOGG şarj altyapısı çalışmaları şubat

Yerli otomobilin piyasaya sürülmesi sonrasında meydana gelecek şarj istasyonu ile ilgili ihtiyacın karşılanması amacıyla bu yılın başında çalışmalar başlamıştı. Zira geçtiğimiz şubat ayında TOGG’un üyelerinden olan Zorlu Holding’in bir iştiraki olan Zorlu Energy Solutions (ZES), söz konusu şarj istasyonu altyapısı için Türkiye Petrolleri ile iş birliği kurmuştu.

Gerçekleştirilen iş birliği sonrasında ZES şarj istasyonları, belirli Türkiye Petrolleri’nin akaryakıt istasyonlarına konumlandırılmaya başlandı. Fakat söz konusu bu çalışma ilk etapta çok sınırlıydı ve araçların piyasaya sürülmesi sonrasında doğacak ihtiyacı karşılayamayacaktı. Bakan Dönmez’in şarj istasyonu altyapısıyla ilgili yeni açıklamaları da tam olarak bu sorunu ele alıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak TOGG şarj istasyonları ile ilgili Bakan Fatih Dönmez’in açıklamalarını yeterli bulup bulmadığınızı belirtebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. kepece63_avatar

    TOGG’U ÇOK BAŞARILI BULUYORUM ÇÜNKÜ “ÜLKEMİZİN ARABASI” YANİ YERLİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir