1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Bill Gates Aşı Açıklaması Gündem Konusu Oldu

Bill Gates Aşı Açıklaması Gündem Konusu Oldu


Dünyayı etkisi altına alan salgın sonrasında aşı çalışmaları hız kazanmıştı. Kısa süre önce koronavirüs aşılarının geliştirilmesi sonrasında Microsoft’un kurucusu Bill Gates’ten çarpıcı bir açıklama geldi. Gates’e göre bugüne kadar geliştirilen COVID-19 aşıları işe yarayacak. Bill Gates aşı açıklaması detayları.

Bill Gates Aşı Açıklaması

Bill Gates Aşı Açıklaması

Geçtiğimiz haftalarda konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Bill Gates, corona virüs salgınının 2021 yılının sonlarından önce bitmesinin mümkün olmayacağını belirtmişti. Şimdi ise yeni bulunan ve fazlasıyla yol kaydedilen aşılarla ilgili yeni açıklama geldi.

Bu zamana kadar tüm COVİD-19 aşılarının işe yaramayacağını düşündüğünü açıklayan Gate, ”Halihazırda Pfizer / BioNTech ve Moderna‘nın aşılarının şirketin sunmuş olduğu veriler doğrultusunda etkili oldu.” diye açıklama yaptı.

Gates, AstraZeneca, Johnson & Johnson ve Novavax’ın aşılarının yakında diğer aşılar gibi başarıya ulaşacağı konusunda şüphesi olmadığını söyledi. Gates, “Şubat ayına kadar büyük olasılıkla hepsinin çok etkili ve güvenli olduğunu kanıtlayacağı konusunda iyimserim” ifadelerini kullandı.

ABD’deki salgının seyrinin olumsuz bir havada olması hakkında konuşan Gates, kışın büyük bölümünde gün başına 2 binden fazla insanın ölebileceğini belirtti. Gates, aşı gönüllüsü olma durumu hakkında “Bence erkenden katılan yeterince insan olacak, insanlar güvenlik konusunda daha da fazla kanıt görecekler ve zamanla, hastalığın yayılmasını durdurmak için ihtiyacımız olan artı yüzde 70 seviyeye ulaşacağız” dedi.

Bill Gates’in yapmış olduğu açıklamalar ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak koronavirüs hakkındaki genel düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap