TOGG Gemlik Tesisi 7/24 canlı yayına başladı

TOGG Gemlik Tesisi 7/24 canlı yayına başladı

0

Türkiye’nin yerli otomobili olarak bilinen TOGG, üretim çalışmalarını Gemlik Tesisi üzerinde sürdürmekte. Geçtiğimiz günlerde tesis ile ilgili bir adım atıldı ve çalışmalar 7/24 kesintisiz olarak paylaşılmaya başlandı. Söz konusu bu durum ile ilgili bir canlı yayın mevcut. TOGG Gemlik Tesisi 7/24 canlı yayına başladı!

Gemlik Tesisi, devam eden inşaat çalışmalarını doğrudan internet üzerinde yayınlamaya başladı. Togg.com.tr‘de yer alan TOGG TV sekmesinden takip edebileceğiniz çalışmalar, bunun yanında şirketin YouTube kanalında da yayınlanmakta.

TOGG Gemlik Tesisi 7/24 canlı yayına başladı

TOGG Gemlik Tesisi 7/24 canlı yayına başladı

TOGG Gemlik Tesisi arıtma, montaj, enerji, boya, gövde, giriş ve bataryalar için temel güçlendirme çalışmalarını bitirdi. Şu anda boya, gövde, montaj ve enerji birimleri için soket altı kaide ve kolon betonları dökülme çalışmaları mevcut. Ayrıca tesis yaklaşık olarak 900 işçiye istihdam sağlamakta. İlerleyen dönemde 1.500 kişiye kadar çıkarılması beklenmekte.

Yapılan bir habere göre Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), Gemlik Tesisi üzerindeki üretim ve montaj hatlarının tamamlanması ile 2022 yılının son çeyreğinde ilk seri otomobilini banttan indirmeyi hedeflemekte. Üretim başlangıcında yerlilik yüzde 51 olurken; 2025 yılında yerlilik oranı yüzde 68‘e ulaşacak. 2030 yılına kadar ise ortak platformda elektrikli ve bağlantılı 5 farklı model üretilmesi söz konusu.

Gemlik Tesisi’nin üst yapı çalışmaları Yapı Merkezi tarafından Ocak 2021’de başlatıldı. Tesis 1,2 milyon metrekarelik alan üzerine inşa olması planlanmakta. Ayrıca tam kapasiteye ulaştığında 230 bin metrekare kapalı alana sahip olacak.

Peki siz Türkiye’nin yerli otomobili ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Söz konusu girişimin başarılı olabileceğini düşünmekte misiniz? Alt kısımdan yorum yaparak fikirlerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir