TLS Tunnel Nedir? TLS Tunnel Ne İşe Yarar?
  1. Ana Sayfa
  2. Sıradan Haberler

TLS Tunnel Nedir? TLS Tunnel Ne İşe Yarar?

2

Yer yer yasaklı sitelere veya internetiniz olmadığı zaman VPN kullanmışsınızdır. Peki bu uygulamaların arasında en iyi VPN uygulamasını aradınız mı? Sizlere bu yazımda VPN uygulamaları arasında en iyisi olan TLS Tunnel uygulamasını anlatacağım. Bu uygulama üzerinde kendinize göre ayarlama yapabilirsiniz. Kendinizde buna göre istediğiniz sunuculara bağlanabileceksiniz.

VPN NEDİR?

VPN genellikle şirketler arası iletişimi şifreleyerek güvenli bir şekilde iletişim sağlanmasını sağlar. Sanal özel ağlar olarak tanımlanır. VPN ilk başta şifreleme olarak kullanılsa da günümüzde genellikle yasaklı sitelere girmek için tercih edilir. Örneklemek gerekirse bir internet üzerinde İnstagram sitesine girmek yasaklanmışsa VPN ile bunu halledebilirsiniz. Bir kaç ülkede oyun, müzik ve film indirme siteleri yasaklandı. Bizim ülkemizde yasak değil ama ABD gibi ülkelerde bu yasağı geçmek için VPN kullanımı tercih edilmekte.

VPN Güvenli mi?

Bunları soranlar genellikle İnstagram üzerinde yasa dışı işler yapıp yerimi bulurlar mı korkusu ile soruyor. VPN ile gizlenebilirsiniz doğru normal insanlar sizi tespit edemeyebilir ama mahkemelik olur iseniz VPN sunucuları kime ait ise orayla iletişime geçip sizin bilgilerinizi isteyebilirler. Bunları yaptıkları zaman sizleri bulmak o kadar zor olmayacaktır. Ondan sizlere önerim VPN kullanıp yasa dışı işler yapmayın.

VPN Uygulamasının Zararları

Bu uygulamada tek bir zarar olur (Bu uygulama bu sorun olmaz). O da sadece internet yavaşlaması. İnternetiniz bazen 2 kat daha yavaş oluyor. Bazen internet ağlarında sorun oluyor veya direk erişimi kesebiliyorlar sosyal medya için sadece. O anda sizler de VPN kullanıp sitelere sorunsuz girebilirsiniz.

TLS Tunnel Uygulaması

TLS Tunnel uygulamasını genellikle İnstagram hesabı kapatmak için kullanılan bir uygulamadır. Bu uygulama ile yurt dışı sunucularına bağlanıp birilerini şikâyet ederek hesap kapatabilirsiniz. Uygulama üzerinde 14 tane port, 18 tane sunucu bulunmakta. Bu sunucularda Brezilya, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Almanya, Fransa, Birleşik Krallık, Rusya, Singapur ülkeleri bulunmakta. Bunlarda ABD ülkesinin sunucusu 4 tane diğer ülkelerin ise 2 tane sunucuları bulunmaktadır. Bu saye de bir sunucu olmaz ise diğerini deneyebilirsiniz. Kanada, ABD, Almanya sunucularını sizlere öneriyorum.

TLS Tunnel İndir

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Merhaba. Youtube Muhammet Koç kanalının içerik üreticisiyim. diyobi.com sitesi üzerinde içerik üretmekteyim.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Abi bir şey sorucam tls tunnel da İnternet paylaşımı oluyor bir nevi bu paylaşılan İnterneti her kez kullana biliyor bizde kullana biliyoruz açaba bunun bir cezası vRmı yoksa kullansak da ceza yemez miyiz cevap verirsen çok makbule geçer abi.

    • 1 sene önce

      Yani kendi internettin de mi kullanıyorsun? Yoksa okulun interneti mi? Bunun ikisinde de sorun olmaz daha öncelerde bizde yaptık ama hattın faturalı olmasın. Fatura yüksek gelir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir