Binance Bir Ülkede Yasaklandı! İşte O Ülke

Binance Bir Ülkede Yasaklandı! İşte O Ülke

0

Popüler kripto para borsası Binance, artık  İngiltere’de kullanılamayacak. FCA’nın verdiği karar doğrultusunda Binance’ın artık ülkede faaliyet göstermesi yasak. Binance Bir Ülkede Yasaklandı! İşte O Ülke

Binance Bir Ülkede Yasaklandı! İşte O Ülke

Dünyanın en bilindik olan kripto para borsalarından Binance, şok eden bir haber ile geldi. Şirket, gelen habere göre İngiltere’de yasaklanmakta. Ne yazık ki  Binance borsası artık İngiltere’de kullanılamıyor olacak. 2017 yılından beri faaliyette olan Binance için bu zamana kadar birçok ülke yasal düzenleme yaptı. Söz konusu olan yasal düzenlemelerden bir tanesi de dün gerçekleşti. Yapılan toplantıdan sonra İngiltere Maliye Otorite Kurulu (FCA), Binance’ın tüm faaliyetlerini durdurmasını emretti.

Ayrıca FCA, İngiltere’deki tüm kullanıcı bilgilerinin muhafaza edilmesini ve 2 Temmuz’a kadar bildirilmeleri gerektiğini belirtmekte. Söz konusu olan kripto para borsasının kullanıcılarına faaliyetlerini durdurup servisin kullanılamayacağına dair bilgi vermesi için verilen son tarih 30 Haziran. Fakat işlem hacmi ve güvenilirlik bakımından ilk sıralarda gelen kripto para borsası için alınan kararla ilgili başka detay gelmemekte. Ancak söz konusu olan kripto para borsası ile ilgili olan tek hukuksal olay bu olmamakta. Kısa bir süre içinde  ABD’de de kara para aklama ile ilgili suçlamalar duymuştuk.

Ancak geçmiş zamanlarda İngiltere Maliye Otorite Kurulu, Binance ile ilgili pozitif açıklamalarda bulunmuştu. Gelen açıklamalar doğrultusunda Binance’ın hükümetle işbirliği içinde çalıştığı bilgisini vermekte. Hükümetin gelen bu pozitif açıklamalarından sonra aldığı ani durdurma kararının arkasındaki neden şimdilik bilinmemekte.

Peki bu konu ile ilgili siz ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak görüş ve düşüncelerinizi bizlerle ve okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir