TikTok Yeni Yaş Düzenlemesi İle Geliyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

TikTok Yeni Yaş Düzenlemesi İle Geliyor!

0

Popüler sosyal medya platformu Tiktok yeni yaş düzenlemesi ile geliyor. Platform yaş kısıtlamalarıyla ilgili çalışmalara başladı.

TikTok Yeni Yaş Düzenlemesi İle Geliyor!

TikTok Yeni Yaş Düzenlemesi İle Geliyor!

Milyonlarca kullanıcıya sahip Tiktok, son olarak geçtiğimiz hafta ücretli abonelik sistemleri üzerinde çalıştığı bilgisini vermişti. Şimdi ise yeni bir güncelleme üzerinde daha çalışmakta. Söz konusu güncelleme tüm yaş gruplarına sahip kullanıcıları ilgilendirmekte.

Platform, küçük yaşa sahip kullanıcıları için güvenlik önlemlerini artırmaya yönelik çalışmalara başladı. Bildiğiniz üzere en az 13 yaşındaki kullanıcılara platforma katılabiliyor. Fakat yeni güncelleme ile birlikte TikTok’taki, uygunsuz içeriklerden kullanıcılar yaş gruplarına göre korunacaklar. Şirket, filmler ve oyunlar için kullanılan içerik derecelendirme standartlarını örnek alarak yeni bir test sürümü üzerinde çalışmakta. TikTok’un Küresel Sorun Politikası Lideri Tracy Elizabeth, konu ile ilgili bir açıklama yaptı. Söz konusu açıklamada: “İçerik olgunluğu ve tematik konfor bölgelerini dikkate alarak çalışıyoruz. Sistem tamamen başlatıldığında, aşırı olgun temalar içerdiğini belirlediğimiz içerikler gençlerden kısıtlanabilir. Hatta kullanıcılar da kendi konfor alanlarını seçebileceklerini” dedi.

Ayrıca platform şimdilik inovasyon aşamasında olduklarını belirtti. Ek olarak aileler çocukları için tercihleri “Aile Eşleştirme” ayarı ile kontrol edebilecekler. İçerik üreticileri de artık ürettikleri içeriklerin yetişkinlere mi yoksa genç kullanıcılara mı yönelik olduğunu belirtmek zorunda kalmaktalar.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca TikTok platformunu kullanmakta mısınız? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap