1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. TikTok Trump’a Dava Açmak İçin Harekete Geçti

TikTok Trump’a Dava Açmak İçin Harekete Geçti


ByteDance, popüler sosyal medya platformu TikTok’un sahibi. Amerika’daki varlığını yasaklayan kararnameye itiraz etmek amacıyla yargıya gidecek. Başlatılacak yasal işlemlerin ilerleyen haftalardan itibaren gerçekleşmesi planlanıyor. TikTok Trump’a Dava açma kararı aldı, Yönetimin verdiği bu yasağın yanlış olduğunu savunacak.

TikTok Trump’a Dava açarak usulsüzlüğü çözmeyi hedefliyor

TikTok Trump'a Dava

Cnet’in aktardığı habere göre e-posta yoluyla açıklama yapan TikTok, “Hukukun üstünlüğünün göz ardı edilmemesi ve şirketimizle kullanıcılarımıza adil davranılması için söz konusu icra düzenine yargı sistemi yoluyla meydan okumaktan başka çaremiz yok” ifadelerini kullandı. 6 Ağustos’ta yaptığı açıklamada Trump, ulusal güvenlikle ilgili korkulara atıfta bulunarak Çinli TikTok ve sahibi ByteDance’ın 90 gün içinde satılmadığı taktirde yasaklanacağını belirtti. Yaklaşık bir yıldır ortamı yumuşatacak bir çözüm bulmaya çalıştıklarını belirten TikTok, bu çalışmalara rağmen hükumetle aralarındaki görüşmelerde hep bir yasal süreç eksikliği olduğundan yakındı.

Washington yönetimi, TikTok’un Çin’in komünist hükumetine kullanıcı verilerini sızdırdığı konusunda iddiada bulunmuştu. Konuyla ilgili TikTok’sa iddiaların çıktığı günden itibaren birçok kez böyle bir şeyin söz konusu olmadığını belirtti.

TikTok tüm bu haberlerin içerisinde kısa süre sonra beklenen satışı gerçekleştirebilir. Microsoft, ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki operasyonlarını almak için girişimlerde bulunmuştu. Birçok firmanın da ilgilendiği satın alma girişimlerinden kimin galip çıkacağıysa şimdilik bir muamma.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap