Apple Haritalar LiDAR daha Detaylı Olacak! Yeni özellik
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

Apple Haritalar LiDAR daha Detaylı Olacak! Yeni özellik

0

WWDC 2020 etkinliği kısa süre önce düzenlenmişti ve Apple Haritalar uygulamasının birkaç ülkede daha ayrıntılı olacağı bilgisi duyurulmuştu. Bu kapsamda duyurulan bilgi gerçekleşti, Birleşik Krallık, İrlanda ve Kanada’da daha ayrıntılı harita deneyimi kullanıcılara sunuldu. Apple Haritalar LiDAR teknolojisi.

ABD için kullanımda bulunan özellik gün geçtikçe diğer ülkelerde de kullanıma açılıyor. Bu hizmetin kullanıma açıldığı bölgelerde yaşayan tüm herkes anlık olarak özellikten faydalanamıyor.

Apple Haritalar LiDAR ile daha detaylı olacak

Apple Haritalar LiDAR ile daha detaylı olacak

LiDAR teknolojisi bulunan Apple’ın sahip olduğu kameralı araçlar üç ülkede daha denenmek için çalışmalara başladı. Çalışmalara başlayan araçların en son teknoloji sayesinde eskisinden daha ince ayrıntılı çekim yapabiliyor olması navigasyon verilerine fazlasıyla yararı oluyor. LiDAR teknolojisinin kullanıldığı harita bölümlerinde detaylar gözle görülür derecede fark yaratıyor.

Gerçekleştirilen etkinlikte bu inanılmaz özelliğin 2021 yılı içerisinde daha geniş kitlelere sunulacağını öğrenmiştik.Mevcut durumda Apple hızlı bir şekilde hamlesini yaptı ve bazı kullanıcılar için özelliği kullanıma sundu.

Örnek görselde de görebileceğiniz üzere parklar, havaalanları, ormanlar, inşaatların kapsadığı alanlar renklerle gösteriliyor. Bu yeni tasarım birçok kişi tarafından oldukça beğenildi.

Google Haritalar ile rakip olan Apple Haritalar, bu özellik sayesinde fark yaratıyor. Bu da Apple Haritalar uygulamasını daha ayrıntılı kılıyor. Gelen bu detaycı yenilikler kimisi için faydalı görünse de kimisi için bir “olmasa da olur” olarak görülüyor.

Bu özellik ormanların boyutlarını daha iyi gösterdiği için biraz yeşile karışmak isteyenlere iyi gelecek. LiDAR teknolojisinin kullanım alanlarını yıllar geçtikçe daha iyi göreceğiz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap