Thodex Skandalı! 2 Milyar Dolar Vurgun Yapıldı

Thodex Skandalı! 2 Milyar Dolar Vurgun Yapıldı

1

Türkiye yeni bir dolandırıcılık skandalıyla çalkalanıyor. İddialara göre global lisanslı yerli kripto para piyasası Thodex, kullanıcılarını dolandırdı. Geçtiğimiz günlerde bakım olduğundan dolayı kullanıcılarının para çekmesine izin vermeyen Thodex, 21 Nisan tarihinde internet sitesini kapattı. Thodex Skandalı!

Söz konusu durum karşısında haklarını aramak amacıyla polisler ile birlikte şirketin ofisine giden mağdurlar elleri boş döndü. Gelen haberlere göre şirketin CEO’su Faruk Fatih Özer, 2 milyar dolar ile Tayland’a kaçtı.

Thodex Skandalı! CEO Tayland’a kaçtı

Thodex Skandalı

Geçtiğimiz günlerde Dogecoin çekimlerinden dolayı sıkıntı yaşatan borsa, bakıma girdiklerini açıkladı. Ayrıca sonrasında yeni bir ortaklık yapılacağı ortaya atıldı ve 4-5 iş günü boyunca kapalı kalındı. Thodex, borsadaki tüm işlemlerini durdurdu. Yerli kripto para borsasının hareketi sonrası mağdur olan kullanıcıların çoğu, avukat tutarak konuyu takibe aldı.

Bunun yanında konu hakkında avukat Oğuz Evren Kılıç açıklama yaptı. “Thodex’in kurucusu olan Koindex adlı şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Fatih Özer’in dün akşam saat 18’de İstanbul Havalimanı’ndan yurtdışına çıkış yaptığını tespit ettik.” ifadesini kulandı. Ayrıca yaklaşık 400 bin hesap bulunan borsa, aylık yüz milyar liralık işlem hacmine sahipti. Fakat avukatın açıklamasına göre, bu paranın 2 milyar dolarlık kısmının nerede olduğu bilinmiyor.

Faruk Fatih Özer, Tayland’a gittikten sonra sosyal medya hesaplarını kapattı ve ayrıca açıklama yapmadı. Genç CEO’nun kullanıcıları dolandırarak 2 milyar dolar ile kaçtığı tahmin ediliyor. Eğer iddialar doğruysa bu cumhuriyet döneminin en büyük dolandırıcılık vakası olarak tarihe geçecek.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 26 Nisan 2021

  bizim insanlarımız saf ise adamın suçu ne

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir