Tesla’nın iOS Uygulaması! Elon Musk Müjdeyi Verdi

Tesla’nın iOS Uygulaması! Elon Musk Müjdeyi Verdi

0

Tesla şirketinin sahibi olan Elon Musk iOS uygulaması için müjdeyi verdi. Geliştirilen iki faktörlü kimlik doğrulama sistemi hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Tesla’nın iOS Uygulaması yeni bir dönem Tesla otomobil modelleri bekliyor.

Tesla’nın iOS Uygulaması iki faktörlü kimlik doğrulama sistemi geliyor

Tesla’nın iOS Uygulaması iki faktörlü kimlik doğrulama sistemi

Twitter üzerinden kullanıcı adı “Cybergrade” olan bir kişi Elon Musk’tan bu güvenlik kontrolü ile ilgili bilgi vermesini talep etti. Geçen yıldan beri kimlik yazılımının üzerinde çaılışıldığını ima eden “Cybergrade”, Elon Musk’ın bu konu hakkında açıklamalar yapmasını sağladı.

Bir twitter kullanıcısına yanıt veren Elon Musk, bu sistem için fazlasıyla geç kalındığını ve bundan dolayı utandığını söyledi. Güney Afrika asıllı iş insanı, bünyesinde SMS ile kimlik doğrulama sistemini bulunduran bu yazılımın son kontrollerden geçirildiğini açıkladı.

iOS tabanlı bu uygulama Tesla için üretiliyor. Üretilen uygulama sürücüye otomobili ile ilgili birçok teknik bilgi sağlıyor. Ayrıca bu uygulama şarj sürecini izleme, klimayı kontrol etme ve çalan müziği değiştirme gibi özelliklere de sahip.

Bu özelliklere ekstradan aracın ışıklarını kontrol eden, arabayı uzaktan kilitleyen ve çalıntı durumlarına karşı koruyan Tesla uygulaması, Bluetooth ile birleştiği takdirde bir anahtar hâline geliyor ve ilgili aracın korunmasını sağlıyor.

İki faktörlü kimlik doğrulama sistemi, Tesla tarafından üretilen otomobillerin kullanıcılarını bilgisayar korsanlarından koruyacak. Zira bilgisayar korsanları bir sürücünün bütün şifrelerini ele geçirerek o kişinin otomobilini çalabilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir