Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, hisselerini satıyor!

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, hisselerini satıyor!

0

Dünyanın en değerli şirketleri arasında gösterilen Amazon’un başarılı kurucusu Jeff Bezos, verdiği röpörtajda sahibi olduğu şirket hisselerinin 8.6 milyar dolarlık bir kısmını 2025 yılına kadar elden çıkaracağını açıkladı. Bezos’un büyük karlar açıklamaya devam eden şirketin hisselerini satma kararı, teknoloji dünyasında şaşkınlıkla karşılandı.

Amazon kurucusu yeni hedefler peşinde mi?

Özellikle pandemi döneminde insanların eve kapanmasıyla birlikte kazançlarını katlayan Amazon, alışverişin yanında yapay zeka ve bilgi işlem sistemleri gibi sektörlere girerek gücüne güç kattı. Şirketinin bu gücü sayesinde tam tamına 197 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 2. insanı olarak gösterilen Bezos’un, böyle bir hamleyi neden yaptığı ise merak konusu. Bazı iddialara göre, ünlü iş insanı Blue Origin isimli uzay girişimi için nakit paraya ihtiyaç duyuyor.

amazon

Jeff Bezos’un 1994 yılında bir kitap dükkanı olarak kurduğu Amazon, günümüzün en önemli şirketlerinden biri haline gelmiş durumda. Sattığı ürünlerle neredeyse herkesin hayatında yer eden markanın sıradaki planı teknoloji dünyası tarafından merak ediliyor.

Bezos’un 2021 yılında şirketteki CEO koltuğundan ayrıldıktan sonra bir kısım hissesini elden çıkarmaya başlaması da bu uzun dönemli planın bir parçası olarak gösteriliyor. Amazon’un özellikle yapay zeka alanında devasa yatırımlar yaptığını biliyoruz.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Jeff Bezos ne planlıyor? Yanıtlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerli.

Kaynak: https://shiftdelete.net/amazon-kurucusu-jeff-bezos-hisselerini-satiyor

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir