Tesla Restoran Hizmeti Başlıyor mu? Tesla Restoran nedir?

Tesla Restoran Hizmeti Başlıyor mu? Tesla Restoran nedir?

0

Günümüzde herkes tarafından bilinen Tesla şirketi, araba üretiminin dışında farklı bir sektöre de geçiş yapması beklenmekte. Şirketin sahibi Elon Musk, restoran hizmetlerine başlayacağının ilk sinyallerini geçtiğimiz senelerde vermişti. İlerleyen aylarda söz konusu hizmetin hayata geçmesi beklenirken proje detayları henüz kesinleşmiş değil. Tesla Restoran Hizmeti Başlıyor mu? Tesla Restoran nedir? Detaylar haberimizde.

Tesla Restoran Hizmeti Başlıyor mu?

Tesla Restoran Hizmeti Başlıyor mu

Geçtiğimiz günlerde Tesla, restoran hizmeti için ticari marka başvurusunda bulundu. Şirketin CEO’su Elon Musk ve diğer yöneticiler bu konuyu 2017 yılından beri tartışmaktaydı. Ayrıca şimdi atılan bu adım geçmiş yılların fikri olarak nitelendirilmekte.

Tesla, “restoran hizmetleri, self-servis restoran hizmetleri, paket servis restoran hizmetleri” kategorilerini kapsayacak üç yeni ticari marka için harekete geçti. Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne bu konuda Mayıs ayında başvuru yapıldı. Bunun yanında yapılan başvuru incelenmesi beklenmekte ve Ağustos ayı sonunda adım atılması muhtemel.

Tesla CEO’su Elon Musk daha sonra restoran fikrini genişletti. Twitter’da 2018’de paylaştığı bir tweet’te restoran konseptini tanıtmıştı. Tweet’te “Los Angeles’daki yeni Tesla Supercharger lokasyonlarından birine eski bir araba; tekerlekli paten ve rock restoranı koyacağım.” dedi

Aslında Tesla, bu tweet’ten birkaç ay sonra bir restoran ve süper şarj istasyonu için başvuruda bulundu. Ancak şirket, o zamandan beri potansiyel ticari girişim konusunda nispeten sessiz kaldı. Şirket, Tesla’nın bir restoran-şarj istasyonu açma planları veya diğer restoranların benzer bir iş modeli oluşturmak için; logoyu kullanıp kullanamayacağı hakkında daha fazla açıklama yapmadı.

Atılan bu adımlar ve yaşanan gelişmeler ile ilgili siz ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir