Tesla Otonom Sürüş Sistemi Hakkında Dikkat Çeken Açıklama

Tesla Otonom Sürüş Sistemi Hakkında Dikkat Çeken Açıklama

0

Son yılların gözdesi haline gelen otonom sürüş sistemi hakkında ilginç bir yorum geldi. Genel müdür CJ Moore, Elon Musk’ın gelişmiş otonom sürüş destek sisteminin fazla abartıldığını belirtti. Otopilot yazılımcısı Moore, bu konuda birkaç açıklama yaptı. Tesla otonom sürüş sistemi!

Kaliforniya Motorlu Taşıtlar Departmanı‘na (DMV) açıklama gerçekleştirdi. Otopilot sistemi nedeniyle gerçekleşen kazada iki kişinin ölmesinin ardından artan incelemelerin bir sonucu olarak geldi.

Tesla otonom sürüş sistemi seviye 2’de

Tesla Otonom Sürüş Sistemi

Elon Musk’ın yaptığı açıklamalar hakkında Moore, mühendislik gerçekleri ile uyuşmadığını söylüyor. Moore, “Tesla şu anda seviye 2’de. Seviye 2 teknolojisi, bir insan sürücünün denetimini gerektiren yarı otomatik bir sürüş sistemini ifade eder” şeklinde konuştu.

Ocak ayı içerisinde Musk yatırımcılara açıklama yapmıştı. Arabanın bu yıl insanı aşan bir güvenilirlikle kendi kendine yol alabileceğinden son derece emin olduğunu söyledi. Ayrıca Musk’ın açıklamalarına Moore göndermelerde bulun.

2020 yılının sonlarında doğru Tesla, Erken Erişim Programı dahilindeki araç sahiplerine ‘Tam Kendi Kendine Sürüş’ adlı bir ürün tanıttı. Ayrıca güncelleme, sürücülerin otopilotun kısmen otomatikleştirilmiş sürücü destek sistemine şehirler ve yerel yollar erişimi mevcut. Tesla, programda Mart itibariyle toplamda 824 araç bulunduğunu söyledi.

Tüm bunların yanında PlainSite, Eric Williams ve DMV’nin otonom araçlar şubesi başkanı arasında görüşme yapılmıştı. Görüşmelerde Williams, otopilot sisteminin otonom olmadığını, sadece ismen otonom bir pozisyonda olduğunu ifade etti.

Peki yaşanan bu gelişmeler hakkında siz ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir