Tesla Model S Plaid Özellikleri! 2021’de Geliyo

Tesla Model S Plaid Özellikleri! 2021’de Geliyo

0

Elon Musk yeni gerçekleştirdiği bir konuşmada Tesla’nın sedan tarzı modelinde kullanım detaylarından bahsetti ve dikkatleri çekti. Tek bir şarj sayesinde aracın 520 mil yani yaklaşık 837 km gidebildiği açıklamalar içerisinde vurgulanıyor. Elektrikli araçlar için iyi bir rakam olan 837 km’nin yanında araç hakkında daha farklı detaylar bulunuyor. Tesla Model S Plaid özellikleri.

Tesla Model S Plaid Özellikleri

Tesla Model S Plaid Özellikleri

Tesla Model S‘nin daha güçlü motora kavuşmuş hali olan ”Plaid” ile 2021 yılının sonlarında kullanıcılar ile buluşacağı konuşuluyor. Otomobil şimdiden satışa açılmışken 140 bin dolar gibi bir fiyatı bulunuyor. Yorumlarda ve özelliklerinden bahsettiğimiz araç ilk olarak Tesla’nın CEO’su Elon Musk aracılığı ile Twitter’da görülmüştü.

Aracın yüksek performanslı olduğu Musk tarafından işaret edilmişti. Musk bir yıl gibi kısa süre içerisinde güçlü motorlu aracın , 2020 yılında yaşanan salgın ve diğer felaketler bu otomobilin de çıkışının ertelenmesine neden olmuş gibi duruyor.

Tesla’nın internet sitesinde ise otomobilin teslimatlarının 2021 yılının sonlarında olacağı yazıyor. Peki bu araç temelde ne sunuyor? Kısaca, Model S’den daha hızlı, daha uzun menzilli ve daha pahalı bir versiyon denebilir.  Musk, 200 mil yani 322 km/s maksimum hız ve 2 saniyenin altında 0’dan 60 mil yani yaklaşık 97 km/s hıza çıkabileceğini söylüyor.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir