Tesla, En Hızlı Büyüyen Dünya Markası Oldu

Tesla, En Hızlı Büyüyen Dünya Markası Oldu

0

Elon Musk’ın sahibi olduğu dünyanın en büyük elektrikli otomobil şirketi Tesla, 5.000 şirket içinde “Dünyanın En Hızlı Büyüyen Markası” olmayı başardı. Firma ayrıca sosyal medya platformu Instagram’da da yüzde 58’lik bir büyüme gösterdi.

Merkezi Londra’da olan marka değerlendirme ve strateji danışmanlığı şirketi Brand Finance, Dünyanın En Değerli 500 Markası 2020 araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Firmanın analiz ettiği 5.000’den fazla şirketten biri olan Tesla, 117 basamak birden atlayarak, 147’inci sıraya yerleşti. Elon Musk’ın liderliğindeki şirket, gösterdiği performans ile “Dünyanın En Hızlı Büyüyen Markası” olmayı başardı.

Brand Finance’ın kıdemli yöneticisi Alex Haigh, otomotiv endüstrisinin Brexit (Birleşik Krallık’ın Avrupa Birliği’nden ayrılması), ABD-Çin ticaret savaşı ve ekonomik daralma gibi faktörlerden etkilenmesine rağmen, Tesla’nın büyüme oranının önemli ölçüde artırdığını belirtti.

Elektrikli araçlara ilgi ve talebin yükseldiğine dikkat çeken Haigh, “Tesla, bu eğilimin ‘baş kahramanı’ konumunda. Pazardaki baskın konumu, olağanüstü bir büyümeye yol açtı. Bu büyüme oranına başka hiçbir markada rastlamadık” dedi.

2019-2020 arasında marka değeri yüzde 64 oranında büyüyen Tesla, sosyal medya platformu olan Instagram‘da yakaladığı yüzde 58’lik büyüme ile bu alanda da ilk sırada yer alıyor. Otomotiv sektörünün en yenilikçi markalarından biri olan şirket, yakın zamanda tanıttığı fütüristik pick-up modeli Cybertruck ile sosyal medyada müthiş bir ilgi görmüştü.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir