The Walking Dead Hakkında Şaşırtıcı Bilgiler


Son yıllarda etkisini az da olsa yitirse de 10. yaşına giren unutulmaz dizi The Walking Dead hâlâ popülerliğini koruyor. Şu anda 10. sezonuyla yayında olan dizide, sıkı takipçilerinin bile seyrederken fark etmekte zorlanacakları detayları derledik.

The Walking Dead, tam 10 yıl önce yayınlanan ilk sezonu ile herkesi ekran başına toplamayı ve milyonlarca hayran edinmeyi başarmıştı. The Walking Dead, son derece klişeleşmiş konu olan zombi felaketini, toplumun gözünden canlandırarak anlatmaya devam ediyor. Yedinci sezondan itibaren ağır eleştiriler alsa da hem ana dizi hem de başka hikayeleri aktaran iki farklı spin-off dizisi çekilmeye devam ediliyor.

◼ The Walking Dead’i diğer favori dizilerden ayıran özelliklerinden biri de ana karakterlerin hiç acımadan sürekli ölmesi. Kimi oyuncular kısa süreli kaldı dizide, kimileri de çok uzun süre rol aldı. Sonralardan öğrendik ki, diziden ayrılan tüm ana karakterler için ekip son kez bir araya gelerek akşam yemeği yiyorlarmış. Bu sayede diziden ayrılan karakterlere veda ediyorlarmış.

 Dizideki oyuncularımız hayatta kalmak için sürekli sağlık, gıda ve farklı araçlar arıyorlar. Yani bir bakıma giyim, The Walking Dead karakterleri için en son düşünülecek şey. Bu yüzden baş karakterimiz Rick de uzun süre aynı ceketi giydi. Fakat söylenenlere göre Rick sadece ceketi değil iç çamaşırını da hiç değiştirmedi. The Walking Dead 1. sezon ilk bölümünde gördüğümüz mavi iç çamaşırıyla oyuncu 9 sezonu tamamlamış durumda. 

 The Walking Dead’i ilk sezonundan beri takip edenlerin bile büyük ihtimalle farkına varamadığı bir detay. Dizide her geçen sezon başlangıç introsu ve dizinin logosu daha da yıpranmış ve eskimiş olarak karşımıza çıkıyor. The Walking Dead 9. sezon logosu yeşillik içeriyor. Bu hikayedeki değişikliği, yeniden başlangıcı ve doğanın geri dönüşünü gösteriyor. Bu tarz ince detaylar diziyi daha da çekici hale getiriyor.

 Dizinin çekimleri sürekli sıcak havalarda yapılmıyor. Soğuk havalarda dış çekimlerin sayısının da bir hayli fazla olduğunu söyleye biliriz. Bu çekimlerde doğal olarak zombiyi canlandıran oyuncuların ağızlarından dumanlar çıkıyor. Zombiler ölü oldukları için böyle bir şeyin olması dizinin doğasına ters. Bu nedenle bunun önüne geçmek için tek tek bilgisayar ortamında nefes dumanları siliniyor.


 Rick git sorun olmadı ama Reedus’un karakteri Daryl gitse sorun olacak diye düşünüyoruz. Dizide birçok kez zombilerin saldırısına uğrayan Norman Reedus, bunun gerçek hayatta da başına gelebileceğine inanamazdı. Bir Comic-con kapsamında düzenlenen hayran buluşması sırasında, hayranı tarafından göğsünden ısırılmıştı. Reedus kendisini ısıran hayranından şikayetçi olmadı ama ısıran kişi, ömür boyu dizinin hayran toplantılarından uzaklaştırıldı.


Sizin Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
7
Şaşkın
Kötü Kötü
2
Kötü
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
İlginç İlginç
7
İlginç
Aşk Aşk
4
Aşk
Korkunç Korkunç
3
Korkunç
Başarılı Başarılı
1
Başarılı
Lol Lol
2
Lol
Barış Özkan
Diyobi.com sitesi kurucusu ve yazarı.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir