Tesla Bitcoin İle Tekrar Ödeme Alacak mı? Elon Musk Açıkladı

Tesla Bitcoin İle Tekrar Ödeme Alacak mı? Elon Musk Açıkladı

0

Ünlü milyarder Elon Musk, son aylarda kripto para piyasasını manipüle etmek ile suçlanmakta. Musk geçtiğimiz günlerde ise az da olsa yatırımcıları sevindiren bir haber verdi. Tesla Bitcoin İle Tekrar Ödeme Alacak mı? Tesla’nın Bitcoin varlığının sadece %10’unu sattığını belirtti. Ayrıca Musk, Bitcoin madenciliğinin daha temiz enerji harcaması için bir çözüm bulunursa şirketin tekrar Bitcoin kabul edeceğini açıkladı.

Geçtiğimiz aylarda Bitcoin’e karşı tabiri caiz ise savaş açan Musk, kripto para piyasasını altüst etmişti. Yatırımcıları fazlasıyla sinirlendiren milyarder, dengeleri değiştirecek bir açıklama gerçekleştirdi. Musk, Twitter’da paylaşılan bir habere verdiği yanıtla Bitcoin’le ödeme kabul etmeyi durduran Tesla’nın tekrar Bitcoin kabul etme ihtimalinin bulunduğunu açıkladı.

Tesla Bitcoin İle Tekrar Ödeme Alacak mı?

Tesla Bitcoin İle Tekrar Ödeme Alacak mı

Geçtiğimiz Mayıs ayı içerisinde Elon Musk Tesla’nın artık Bitcoin kabul etmeyeceğini açıklaması mevcut. Bunun yanında Bitcoin aleyhine attığı tweet’lerle piyasayı resmen batırmıştı. Bu dönem içerisinde yatırımcıların şiddetli tepkilerini de üzerine topladı. Musk geçtiğimiz gün kendisine tepki veren bir isimin haberine yanıt verdi. Belli şartlar oluştuğunda şirketin bu parayı kabul etmeye devam edeceğini açıkladı.

Şu ana kadar Elon Musk’a piyasadaki etkisi nedeniyle bolca eleştiri geldi. Bunlardan en ses getireni ise dünyaca ünlü aktivist hacker grubu Anonymous’un tehdit videosuydu. Tehdit mi işe yaradı, yoksa Musk’ın fikri mi değişti bilemiyoruz. Ancak Musk, Bitcoin’e karşı sürdürdüğü ‘anti’ politikayı azalttı.

“Madencilik daha çevreci hale gelirse Bitcoin kabulü tekrar başlar”

Geçtiğimiz gün bir Twitter paylaşımını gören Musk haberde yapılan bir yanlışı düzeltmek üzere gönderiye şu yanıtı verdi: “Bu yanlış. Tesla Bitcoin varlığının sadece yaklaşık %10’unu sattı ve bunu Bitcoin’in piyasayı bozmadan kolayca nakite çevrilebileceğini göstermek için yaptı. Bitcoin madenciliğinin en azından %50 daha temiz bir enerji kullanımı sağlamasıyla Tesla, tekrardan Bitcoin kabul ederek satış yapmaya başlayacak.”

Tesla’nın Mart ayında yaklaşık 42 bin Bitcoin’i bulunuyordu. Elon Musk’ın verdiği orana göre Tesla, yaklaşık 4 bin 200 Bitcoin sattı. Şirketin günümüzde yaklaşık olarak 38 bin adet Bitcoin’i bulunmakta. Bitcoin madenciliğinin daha az enerji harcaması için ne gibi yenilikler yapılabileceğini zamanla göreceğiz.

Peki yaşanan bu gelişmeler hakkında siz ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir