Chrome Mobile Yeni Özellik Geliyor İşte Detaylar

Chrome Mobile Yeni Özellik Geliyor İşte Detaylar

0

Popüler şirket Google, yeni bir Chrome özelliği için çalışmalara başladı. Söz konusu olan çalışmalara göre mobil Chrome için özelleştirme özelliği gelmekte. Chrome Mobile Yeni Özellik Geliyor İşte Detaylar

Chrome Mobile Yeni Özellik Geliyor İşte Detaylar

Chrome Mobile Yeni Özellik Geliyor İşte Detaylar

Popüler uygulama Google Chrome mobil versiyonunun yeni bir özelliği gün yüzüne geldi. Google, Chrome Beta 92 sürümü ve Canary 93 (93.0.4536.2 sürümü ve üstü) için getirilen özelleştirme özelliği için adres çubuğuna yeni bir düğme eklemesi yaptı.

Google, Chrome Android‘de özelleştirme denemesinde sekme tuşu ile adres çubuğu arasına yeni düğme eklemesi yaptı. Söz konusu eklenen yeni düğmeyi özelleştirme imkanınız bulunmakta. Özelleştirme sonrasında sesli arama ve paylaşma simgesi gibi farklı Chrome kısayollarını ekleyebilirsiniz.

Şimdilik söz konusu olan ayar Google Chrome Android versiyonunda bulunmamakta.Fakat ayarı Chrome Beta veya Canary üzerinden deneyebilirsiniz.  Beta ve ya Canary’nin Android uygulamasına sahip olan kullanıcılar Ayarlar üzerinden yeni bir seçeneğin açıldığını görebilecekler. Toolbar Shortcut adı verilen bu ayar üzerinden istenilen özelliğin kısayolunu eklemek mümkün.

Fakat şimdilik Chrome Android sürümü için söz konusu olan güncellemenin geleceği tarih mevcut değil. Özelliğin gelip gelmeyeceği hakkında resmi bir açıklama bulunmamakta. Söz konusu olan bu özellik gelmeyebilir de. Daha önceki zamanlardan bilindiği üzere Google Canary ya da Chrome Beta üzerinde denediği her özelliği kabul etmemekte.

Söz konusu olan denenen bu özellik sayesinde mobil versiyon daha esnek bir yapıda olabilmekte. Ayrıca test edilen özelliğin mobilde devreye girmesi sonrasında masaüstüne de gelmesi beklenmekte.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir