Tasarım yenilendi: 2025 Mercedes EQS tanıtıldı!

Tasarım yenilendi: 2025 Mercedes EQS tanıtıldı!

0

Mercedes eskiden beri lüks araçları ile nam salmış bir marka. Bu unvanın hakkını EQS modelinde de veren şirket, tam elektrikli lüks modeli ile teknoloji anlamında beğenileri topladı. Ancak tasarım bildiğimiz Mercedes çizgisinden çok uzaktı. Şimdi bu tarafta da ilk adım atıldı. Yenilenen 2025 Mercedes EQS bugün görücüye çıktı.

2025 Mercedes EQS artık Mercedes’e daha çok benziyor!

Birçok elektrikli araç tasarımı ile otomobil tutkunlarını hayal kırıklığına uğratmıştır. Bunlardan birisi de EQS. Çıkış yaptığı günden bu yana bilindik Mercedes hatlarını taşımaması nedeniyle tepkiler alan EQS yavaş yavaş özüne dönüyor. Geçtiğimiz günlerde EQ modellerinin tasarımını tamamen güncelleyeceğinin sızıntısını veren Mercedes, bu tarafta ilk adımı attı ve Mercedes EQS‘in tasarımını güncelledi. Şimdilik bu tasarıma bir makyaj operasyonu diyebiliriz ancak gerçek Mercedes hatlarına bir dönüş olduğunun da habercisi.

2025-mercedes-eqs-tanitildi-2

2025 Mercedes EQS ilk bakışta sportif AMG Line ön tamponu ile göz doldursa da kaputun üstünde aradığımız logo hemen göze çarpıyor. Yıllardır kaputun üstüne logo eklemeyi ihmal etmeyen şirket, son yıllarda bu alışkanlığından vazgeçmişti. Şimdi aldığı tepkiler üzerine tam elektrikli modelinin kaputuna logoyu ekleyen Mercedes, ilk andan beğenileri topladı. Hatta “”Bir logo ön tasarımı bu kadar mı değiştirir?” sorusunu herkese sordurdu. Bu sayede S Serisi imajını da yakalayan 2025 EQS, 21 inç AMG jantları ve krom detayları ile tasarımını tamamlıyor.

Lüks bir model olması nedeniyle aslında tüm detaylar iç tarafta. Üstünde çalıştığı tüm teknolojileri 2025 EQS’e aktaran şirket, 5 mm köpükler içeren 38 dereceye kadar ayarlanabilen geliştirilmiş Nappa deri arka koltukları, konfor yastıkları, 27-36 derece ayarlanabilen sırt dayanağı ve geniş diz mesafesi ile gözünüz kapalıyken bile S Serisi olduğunu hissettirmeyi başarıyor.

2025-mercedes-eqs-tanitildi-3

Önceki nesle göre menzil bakımından 82 km kadar artış gösteren 2025 Mercedes EQS, 118 kWh bataryayı üzerinde taşıyor. Yeni şerit değiştirme fonksiyonu ve yeni frenleme yazılımı ile teknoloji bakımından da gelişen yeni EQS, yurt dışında 104 bin dolardan başlayan fiyatlarla satılacak. Seçilen sürüme göre fiyat 147 bin dolara kadar ulaşacak. Siz yenilenen Mercedes EQS’i nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/2025-mercedes-eqs-tanitildi

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir