Tam Kapanma Geldi! İşte Detaylar
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Tam Kapanma Geldi! İşte Detaylar

+ - 1

Dün akşam saatlerinde yeni alınacak koronavirüs kısıtlamaları hakkında Cumhurbaşkanı açıklama yaptı. Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı söz konusu açıklamaların sonucunda, 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında ülke genelinde tam kapanma olmasına karar verildi. Tam Kapanma Geldi! İşte Detaylar

Tam Kapanma Geldi! İşte Detaylar

Tam Kapanma Geldi! İşte Detaylar

Günden güne artan vaka sayıları ülkemiz genelinde yeni önlemler alınmasına sebep oldu. Ancak Ramazanın gelmesiyle başlayan iki haftalık uygulanan kısmi karar bitti. Fakat şimdi, daha kısıtlayıcı önlemler alınma durumu mevut hale geldi. İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalar ve getirilen yeni kısıtlamalar;

29 Nisan-17 Mayıs tam kapanma olacak

“29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00’dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00’e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz. İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecektir. Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak. Şehirler arası toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasiteyle çalışabilmekte. Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için söz konusu bir istisna teşkil etmeyecektir. Anaokulu, kreş, 8’inci ve 12’nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilmekte. Yapılması planlanan tüm sınavların ertelenme durumu var. Bunun yanında zincir marketler pazar günleri kapalı olacak. Diğer günlerde belirlenen saatlerde hizmet vermeyi sürdürecektir. Bu sürecin hedeflediğimiz sonuçları verebilmesi için kurallar en sıkı şekilde uygulanmakta, tedbirlerin istismarına izin verilmemekte.”

Koronavirüs kapsamında alınan önlemler şimdilik bunlar. Ancak kimlerin yasaktan muaf olacağı ve hangi iş yerlerinin açık olacağı ile ilgili bilgiler mevcut değil. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede netlik kazanıp, kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 1 sene önce

    zaten evden çıktığımız yoktu şimdi iyicene evdeyiz h.o

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.