Taksi Şoförlerine Puan Verilecek Yeni Uygulama Geliyor!

Taksi Şoförlerine Puan Verilecek Yeni Uygulama Geliyor!

1
Taksi Şoförlerine Puan Verilecek Yeni Uygulama Geliyor!

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, taksicilik ile ilgili bazı konuşmalar gerçekleştirdi. Şu anda mobil uygulama üzerinde çalıştıklarını söyleyen Aksu, devletten ÖTV konusunda indirim istediklerini belirtti. Taksi şoförleri arasında tatlı bir rekabet ortamı oluşturmak, Taksi şoförlerine puan verilecek amacıyla böyle bir mobil uygulama üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Sarı taksiler Türkiye’de sıkça tartışma konusu olmakta. Bir kesimler sarı taksilere son derece mesafeli ve karşıyken, başka bir kesim ise sarı taksileri son derece savunup sahipleniyor. Şimdiyse İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, yaptıkları hizmetlerle alakalı yeni açıklamalarda bulundu. Hem taleplerini hem de yolda olan yeni bir uygulamayı anlattı.

Eyüp Aksu, konuşmasının belli bölümlerinde koronavirüs salgınının etkilerinin sarı taksi sektöründe halen daha devam ettiğini ısrarla belirtiyor. İlerleyen günlerde işlerin açılacağını düşündüklerini söyleyen Aksu, devletten ÖTV indirimi istediklerini, bunun gerçekleşmesi sonucunda ise yeni sezona yeni vasıtalarla giriş yapabileceklerini söylüyor. Aksu’nun söylediklerine göre ÖTV indirimi gelirse, 270 milyon TL’lik otomobil alımı yapılacak.

Taksi Şoförlerine Puan Verilecek Uygulama

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı’nın açıklamalarına göre sarı taksi sektörüne, yeni bir mobil uygulama getiriliyor. Bu mobil programın anlık olarak geliştirilme aşamasında olduğunu ifade eden Aksu, bu uygulamayla beraber yurttaşların taksi deneyimlerinin değişeceğini söylüyor. Çünkü bu programda bir ödüllendirme sistemi bulunacakmış.

Açıklamalara göre yolcular, mobil program yardımıyla sarı taksi deneyimlerini puanlayacaklar. Taksi şoförünün nezaketi, trafik kurallarına uyması ve trafik güvenliği ile ilgili hal ve davranışları gibi değişik kategorilerde yapılacak puanlamalar, taksi puanlama oluşturacak. Bu puanın sistem üzerinden görülebileceğini ifade eden Aksu, müşterilerin yüksek puanlı taksileri seçebileceğini, bu sayede de taksi şoförleri arasında tatlı bir rekabetin yaşanacağını ifade ediyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Fazlasıyla mantıklı olur bence

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir