Epic Games GTA 5 Satışları Arttı! Yükselen Sayılar

Epic Games GTA 5 Satışları Arttı! Yükselen Sayılar

1

Koronovirüs salgınını bir çok sektörü olumsuz etkilerken Epic Games GTA 5 Satışları için oldukça yararlı oldu. Aynı zamanda Epic Games’in uzun süredir yürüttüğü ücretsiz oyun projesi kapsamında birçok oyunun beğenilirliğinin artırmasını veya tekrar severek oynanmasını sağladı.

Epic Games GTA 5 Satışları Arttı

Epic Games GTA 5 Satışları Arttı! Yükselen Sayılar

Rockstar Games ve 2K Games şirketlerini içerisinde bulunduran Take-Two Interactive, 1 Nisan ve 30 Haziran 2020 tarihleri sürecinde inanılmaz bir başarı elde etti. 27 yıllık firma, bu büyük başarıyı Epic Games’e borçlu olduğunu belirtti.

Dağıtımcı firma 3 ay önce toplam 130 milyon adet GTA 5 sattığını söyledi. 7 yıllık bu oyun için hiç bu kadar büyük bir artışa şahit olmadığını açıkladı. Bioshock, Mafia ve Manhunt gibi oyunların yayılmasını sağlayan Take-Two Interactive, 3 ayda 5 milyonluk bir yükselişin olduğunu söyledi.

135 milyon satış adedine ulaşan GTA 5, GTA Online’ı oynayan kullanıcıları da mutlu etmişti. Zira PlayStation 5 kullanıcılarının 3 ay boyunca GTA Online için hiç bir şekilde ücret ödemeyeceği söylenmişti.

Konu dışı olarak GTA 5’in PlayStation 5 için tekrardan geliştirildiğini söyleyelim. Bu yeniden geliştirme süreci hem grafiksel hem de yazılımsal iyileştirmeler ile desteklenecek. Sony’nin en yeni oyun konsolu, Rockstar Games’in en güncel olan GTA yapımı ile 2021 yılının ikinci yarısında tanışacak.

Red Dead Redemption 2 isimli yapımın şimdiye kadar kendisinden 32 milyon adet sattırdığı da ifade edildi. Bunun dışında GTA Online oyuncuları tarafından yapılan harcamaların son 1 yılda yüzde 155 oranında arttığı da bildirildi.

Sizce GTA 5 ile PlayStation 5 arasındaki sinerji nasıl olacak?

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. abi nasil yapcam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir