Super Mario Bros. Oyunu Satıldı! Rekor Fiyat
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri

Super Mario Bros. Oyunu Satıldı! Rekor Fiyat

0

Super Mario Bros. oyununu aramızda bilmeyen yoktur diye düşünüyorum. Video oyunlarının ilklerinden olan bu oyun 1985 yılında çıkmış ve en çok satılanlar arasındaydı. Ayrıca söz konusu oyunun ilk üretilen açılmamış kopyası rekor fiyata satışı gerçekleşti. Super Mario Bros. oyunu satıldı.

Super Mario Bros. oyunu satıldı

Super Mario Bros. Oyunu Satıldı

Sevilen ve efsane olarak nitelendirilen oyun, ilk kez piyasaya sürüldüğünde üretilen ve hiç açılmayan kopyasının satışı gerçekleşti. Satılan fiyat tam olarak 660 bin dolar. Hediye olarak alındıktan sonra hiç açılmadığı söylenen oyunun bu kadar değerli olmasındaki neden de kullanılmamış olması.  Oyunun ABD’de satışa sunulan 11 farklı kutu çeşidi bulunmakta. Ayrıca satılan bu kopya da en küçük boyutlu kutulardan biri.

Oyunun benzer niteliklerdeki başka bir kopyasının 140 bin dolardan alıcı bulduğuna da şahit olmuştuk. Henüz gerçekleşen satın alım kendi rekorunu kırmış oldu.

Satılan kopyanın oynanması için gereken cihaz muhtemelen oyundan daha pahalı olacaktır. Satılan oyun kopyası NES için yapımı oldu. Bunun yanında piyasada bu konsolu bul en az açılmamış oyun kaseti bul kadar zor. 1980’lerde Nintendo tarafından piyasaya sürülen NES, döneminde arcade oyunlarını eve getirmekte oldukça başarılıydı.

Super Mario oyununu pek çoğumuz oynamışızdır. Tabi ki hepimiz orijinalini oynadık diyemeyiz. Oyun geliştiriciler tarafından portlandığı için bugün flash oyun olarak bile oynanabiliyor. Oyunun orijinal kopyasının bu kadar değerli olmasının sebeplerinden biri de bu.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap