Subaru Yeni Otomobilini Tanıttı! İlk Elektrikli Otomobili Geliyor

Subaru Yeni Otomobilini Tanıttı! İlk Elektrikli Otomobili Geliyor

0

Subaru, geçtiğimiz günlerde yeni elektrikli otomobil projesinin ürününü tanıttı. Söz konusu olan araç, şirketin Solterra ve Toyota ile olan ortak bir girişimiyle geliştirildi. Subaru Yeni Otomobilini Tanıttı! İlk Elektrikli Otomobili Geliyor

Subaru Yeni Otomobilini Tanıttı! İlk Elektrikli Otomobili Geliyor

Subaru Yeni Otomobilini Tanıttı! İlk Elektrikli Otomobili Geliyor

Subaru yayınladığı basın bülteni ile ilk elektrikli otomobiline Solterra EV adını verdi. 2022‘de çıkması beklenen aracın ilk etapta ABD, Kanada, Avrupa ve Japonya piyasasında olması beklenmekte.

Tam olarak aracın teknik özelliklerinden bahsedilmedi. Fakat tanıtımdaki görüntülerde elektrikli otomobil Subaru’nun diğer SUV‘larına benzeyeceği düşünülmekte. Ayrıca Toyota’nın e-TNGA ve Subaru’nun e-Subaru adı ile üretilen platformun üzerine inşa edilmesi planlanan Solterra, BZ4X ile benzer özellikler taşıyabilir.

Ayrıca iki şirket bu platform üzerine inşa edilmesi planlanan araçların Subaru‘nun çekiş sistemleri deneyiminden ve Toyota‘nın hibrit otomobiller için pil teknolojisi geliştirme deneyiminden yararlanmasını beklenmekte.

Toyota‘nın da yaptığı gibi Subaru da, pahalı yatırımlardan kaçınmakta. Fakat şirketin söz konusu olan yaklaşımı, pazar hakkında araştırma yaptıkları şeklinde tahmin edilmekte.

Ayrıca Subaru, dünyada etkisini gösteren yarı iletken çip kıtlığından etkilenen firmaların arasında yerini aldı. . Japon otomobiv şirketi, 2021 yılının ilk çeyreğinde küresel araç üretiminin 61 bin adet azalacağını söyledi. Düzenlenen basın toplantısında Subaru CEO’su Namakura Tomomi, sektörün geleceğinin çip sıkıntısı nedeniyle belirsizliğini koruduğunu belirtti.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak görüş ve düşüncelerinizi bizlerle ve okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir