Steam, Kullanıcıların Kaç Saat Oyun Oynadığını Açıkladı
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri

Steam, Kullanıcıların Kaç Saat Oyun Oynadığını Açıkladı

+ - 0

Steam, 2019’da kullanıcıların oynadığı toplam oyun süresini kısa süre önce açıkladı. Yapılan açıklamaya göre Steam kullanıcıları 2019’da yaklaşık 21 milyar saat oyun oynadılar.

Dünyadaki PC oyuncularının büyük bir kısmına ev sahipliği yapan Steam, 2019’da dikkat çekici bir grafiğe imza attı. Steam, yayınladığı raporda 2019’da kullanıcıların kaç saat oyun oynadığını açıkladı. Platformun yapmış olduğu açıklamaya göre 2019’da kullanıcılar yaklaşık 21 milyar saat oyun oynadılar. 

2019, Steam için son derece hareketli bir yıl oldu. 21 milyar saat oyun süresi gibi algılanması zor bir istatistiğe ev sahipliği yapan platform, bu süreçte 95 milyon aktif kullanıcıya da hizmet verdi. Bu başarının ardında yeni tasarım, oyunlar için çıkan kozmetik parçalar ve daha fazla spesifik oyunların etkisinin fazla olduğu düşünülüyor.

Dönem dönem yapılan çeşitli indirimlerle oyuncuları memnun etmeyi başaran Steam, ülkemiz için uyguladığı sabit kur farkı sayesinde de büyük bir çoğunluğu kendisine çekiyor. Diğer platformlara göre oyunlara daha rahat ulaşma imkanı sunan Steam, yine diğer platformlara göre daha uygun fiyatlı ürünler satmasıyla da bir adım öne çıkmaya başarıyor. 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap