Steam Büyük Bir Değişiklik Yapmaya Hazırlanıyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri

Steam Büyük Bir Değişiklik Yapmaya Hazırlanıyor!

0

Popüler dijital oyun platformu Steam, uzun zamandır oyuncularının oynadıkları oyunun istedikleri versiyonlarına dönme imkanı sunuyor. Ancak yeni gelen bir habere göre bu durum kalıcı olmayacak. Steam Büyük Bir Değişiklik Yapmaya Hazırlanıyor!

Steam Büyük Bir Değişiklik Yapmaya Hazırlanıyor!

Steam Büyük Bir Değişiklik Yapmaya Hazırlanıyor!

Oyuncuların gözdesi olan platformlardan biri olan Steam, kullanıcılarını kızdıracak. Platform kullanıcılarının sıkça kullandıkları bir özelliği kaldırıyor. Artık bir oyunun daha önceki versiyonuna geri dönme seçeneği olmayacak. Kullanıcılar oyunların performansı düştüğü zaman oyunlarını eski sürümlerine geçirerek sorunlarını çözmektelerdi. Daha önceki zamanlarda da olduğu gibi bu durumla birçok kez karşılaşılmıştı ve Steam’in özelliği sayesinde sorun çözüme kavuşmuştu. Grand Theft Auto 4 gibi oyunlara yapılan güncellemeler, kullanıcıların daha eski bir sürüme dönmesini gerektirmişti.

SteamDB tarafından gelen habere göre Steam, bu durumu kısa bir zaman içinde değiştirecek. Platformun şimdilik sadece beta versiyonunda bu durum aktif olmakta. Ancak daha sonraki zamanlarda herkes için bu durum geçerli olacak. Bu sayede oyunların eski sürümlerini indirmek zor olacak. Fakat eski sürümleri oyunculara oynatmak isteyen geliştiriciler bir çözümü kullanmaya devam edebilecekler. Geliştiriciler, oyun sürümlerini beta sekmesinde listeleyerek eski sürümleri oynamayı mümkün kılabilecekler.

Steam tarafından paylaşılan beta notlarında “Oyunları başlatırken gecikmeleri önlemek ve çevrimdışı oynamaya hazırlanmak için tüm yüklü ve Bulut özellikli oyunların mümkün olan en kısa sürede senkronize edildiğinden emin olmak” cümleleri yer almakta.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap