Starlink’in Kullanıcı Sayısı Açıklandı! SpaceX’den Açıklama

Starlink’in Kullanıcı Sayısı Açıklandı! SpaceX’den Açıklama

0

Dünyanın en zenginleri arasında bulunan Elon Musk’ın, SpaceX adında şirketi mevcut. Starlink’in kullanıcı sayısı. Bu şirket uydudan internet hizmeti Starlink’in 10.000’den fazla kullanıcısı bulunduğunu açıkladılar. Uydu ışınlı internet hizmetinin herkese açık beta testi bazı ülkelerdeki kullanıcılar için başladı. Uzay şirketi de bu kapsamda Federal iletişim Komisyonu’na (FCC) sunduğu bir dosyada, Starlink’in performansının teorik veya deneysel değil, genel beta programının bir parçası olarak gerçek zamanlı bir şekilde hızla yayıldığını açıkladı.

Starlink’in kullanıcı sayısı

Starlink’in kullanıcı sayısı açıklandı

CNBC, uygun bir telekomünikasyon taşıyıcısı olarak Starlink’i tanımlamayı amaçlayan dosyaya dikkat çekti. Ayrıca SpaceX‘in söz konusu olan ve çokça ses getiren uydu internet hizmetini 10.000‘den fazla kişinin kullandığını belirtti.

Uydular sayesinde uzaydan internet yönlendirmeyi amaçlayan Starlink, bir dizi eyalette hizmet sunabilmek adına Kırsal Dijital Fırsat Fonu‘ndan aldığı milyonlarca dolar için çalışmalarını son sürat sürdürmekte.

Bunun yanında FCC‘ye sunulan raporda SpaceX’in yörüngede 1000‘den fazla uyduya sahip olduğu bilinmekte. Ayrıca ağının saniyede 100/20 megabitten fazla 31 ms‘den daha az bağlantı sağlayabileceğinin belirtiliyor.

Ekim ayında Starlink’in, aylık 99 dolar fiyat etiketi ile herkese açık beta testine başladığını belirtelim. Bu ücretin farklı ülkelerde nasıl bir fiyat politikası uygulanacağı şimdilik bilinmezliğini koruyor. Peki Starlink’in Türkiye’ye gelmesi durumunda siz kullanır mısınız? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir