1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Starbucks’ta Artık Kasasız ve Kasiyersiz Şube Var!

Starbucks’ta Artık Kasasız ve Kasiyersiz Şube Var!


Dünyanın en popüler kahve zincirlerinden biri olan Starbucks, teknolojiye uyum sağlıyor. Şirket kasiyer bulunmayacak, ödemeler dijital ortamda yapılacak. Starbucks’ta Artık Kasasız ve Kasiyersiz Şube Var!

Starbucks’ta Artık Kasasız ve Kasiyersiz Şube Var!

Starbucks'ta Artık Kasasız ve Kasiyersiz Şube Var!

Teknoloji her geçen gün ilerliyor. Geçmişte insanlar gelecekte robotların kendilerini işsiz bırakacakları hakkında cümleler söylemekteydi. Ancak günümüzden birkaç yıl önce bile sadece hayal edebileceğimiz yenilikler artık hayatımızda. Ve bu yenilikler düzenli olarak gelişmeye devam etmekte.

Gelişen teknolojiyle birlikte hayatın birçok alanında yenilikler var olmakta. Özellikle sanayi alanında insan gücünün yerine geçen teknoloji, gündelik yaşam içerisinde de hayatımızda var olmakta. Çeşitli iş yerlerinin ardından, bu teknolojiler şimdi kasiyerlerin işini elinden almaya hazırlanmakta. Amazon Go ile birlikte başlayan dijital ödeme yöntemine Starbucks dahil oldu.

Starbucks'ta Artık Kasasız ve Kasiyersiz Şube Var!

İlk olarak 1971 yılında hizmet vermeye başlayan ve günümüze kadar oldukça popüler olan Starbucks, kasasız ve kasiyersiz mağazasını ABD’nin New York şehrinde açtı. Söz konusu mağaza Starbuck ve Amazon iş birliğinde hizmete açılmakta. Ayrıca mağazada Amazon’un “Just Walk Out” adını verdiği teknolojisi kullanılacak ve dijital ortamda ödeme yapılacak. Ek olarak mağazanın içinde baristalar yer almakta ve kahveyi hazırlamaktalar. Ancak kasa ve kasiyerler bulunmayacak. Ayrıca müşterilerin mağazada oturma imkanları da mevcut. Bu mağaza tek bir mağaza olarak kalmakla sınırlı olmayacak. ABD’de 2022 yılında en az iki kasasız şube daha açılacak.  

Peki siz bu haber hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap