1. Ana Sayfa
  2. Telefon
  3. Android Telefonlara iMessage Desteği Yolda!

Android Telefonlara iMessage Desteği Yolda!


En büyük teknoloji şirketlerinden Google, Android cihazlar üzerinde çalışmakta. Şirket şimdi de Android telefonları iMessage ile uyumlu hale getirmek için çalışmakta. Bu çalışma sonucunda da Mesajlar’a tepkiler özelliği getirmekte. Android Telefonlara iMessage Desteği Yolda!

Android Telefonlara iMessage Desteği Yolda!

Android Telefonlara iMessage Desteği Yolda!
Android Telefonlara iMessage Desteği Yolda!

Google, her geçen gün yeni bir haberle daha geliyor. Şirketten gelen habere göre şirket, RCS destekli Mesajlar uygulaması ile iMessage arasındaki uyumu artırmayı istemekte. Birçok Android kullanıcısı iPhone kullanıcısı ile mesajlaşırken, “… mesajını beğendi” tarzında geri bildirim görmüştür. Söz konusu geri bildirim, karşıdaki kullanıcının iMessage’daki ‘tepkiler’ özelliği ile mesaja tepki verdiğini göstermekte. Ancak Android cihazlarda bu tepkileri desteklenmemekte. Dolayısıyla da kullanıcıya yazılı mesaj şeklinde göstermekte. Nihayet Google Android kullanıcılarını düşündü ve bu duruma el attı. Şirket tarafından geliştirilen Mesajlar uygulamasında artık iMessage tepkileri desteklenecek.

9to5Google ekibi, Google Mesajlar için geliştirilen güncellemeyi ekran görüntüleriyle beraber ortaya çıkardı. Uygulamanın geliştirilen yeni sürümünde “ios_reaction_classification” kodu tespit edilmekte. Ayrıca açıklamasında da “Show ‌iPhone‌ reactions as emoji” (iPhone tepkilerini emoji olarak göster) ifadesi görülmekte. Ek olarak söz konusu özellik kademeli olarak kullanıma sunulmakta. Yeni özellik ile birlikte Android telefonlardaki Mesajlar uygulamasına gelen iMessage tepkiler doğrudan “emoji” şeklinde kullanıcıya yansıyacak. Önceden olduğu gibi rahatsız edici şekilde yazılı olarak gözükmeyecek.

Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca Android cihaz mı yoksa iOS cihaz mı kullanmaktasınız? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap