Spotify Yeni Abone Sayısı Açıklandı! Dikkat Çeken Detay
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri

Spotify Yeni Abone Sayısı Açıklandı! Dikkat Çeken Detay

0

Spotify ülkemizde ve dünya genelinde kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Popüler müzik platformu, 2021’in ilk çeyreğindeki abone artışını açıkladı. Bunun yanında yaşanması muhtemel gelir kayıpları hakkında bu yıl için beklentiler de paylaşıldı. Spotify Yeni Abone Sayısı!

Koronavirüs salgınının dünya genelinde artış yaşaması sonrasında Spotify, daha çok tercih edilmeye başlandı. Dünyada en çok kullanılan müzik akış hizmeti firma, 2021’nin ilk üç çeyreğinde kullanıcı sayısını hatrı sayılır ölçüde arttırmayı başardı.

Spotify Yeni Abone Sayısı Açıklandı

Spotify son üç ayda 11 milyon kullanıcının platforma katıldığını ve toplam kullanıcı sayısının 366 milyon olduğunu duyurdu. Spotify, 2020’nin başlarına kıyasla önemli bir artış yaşasa da hedefine ulaşamadı.

Şirket bir rapor açıklad. Ayrıca Ocak ve Mart ayları arasında dört milyona yakın kullanıcı da aboneliği bıraktı. Platformda 158 milyon ödeme yapan, 208 milyon da reklam içeren sürümü kullanan müşteri var.

Spotify yeni abone sayısı açıklandı

Gelirlerini 14 milyon Euro belirleyen firma, 2021 yılında 150-250 milyon Euro arası gelir kaybı beklemekte. Bunun yanında şirket, yaşanması muhtemel gelir kaybını 400 milyon kullanıcıya ulaşarak telafi etmeyi planlamakta.

Anlaşılacağı üzere raporda şirketin önceki çeyreğe kıyasla kayıp oranlarını sabitlemiş durumda olduğunu gözlemlenmekte. Bunun nedenleri arasındaysa salgın nedeniyle insanların davranışlarında değişiklikler meydana gelmesi. Ayrıca aboneliklerin iptal edilmemesi için aile planı gibi tekliflerin sunulması.

Ayrıca Spotify, Avrupa Birliği’nin Apple‘a App Store ücretlerindeki kesintiye ilişkin yönelttiği anti-tröst suçlamasından etkilenme ihtimali ile karşı karşı. Peki yaşanan bu gelişmeler ile ilgili siz ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap