Spotify ve Facebook İşbirliği Açıklandı! Yeni Entegrasyon
 1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya Haberleri

Spotify ve Facebook İşbirliği Açıklandı! Yeni Entegrasyon

1

Günümüzün popüler sosyal medya platformlarından biri olan Facebook, yeni bir entegrasyon yaşadı. Spotify kullanıcıları sevdikleri şarkıları Facebook profillerinde yıllardan beri paylaşabilmekte. Ancak günümüze kadar kullanıcılar bu şarkıları dinleyebilme için Facebook’tan çıkmaları gerekmekteydi. Fakat geçtiğimiz günlerde yapılan işbirliği ile şirketler birbirine entegre oldu. Spotify ve Facebook İşbirliği Açıklandı!

Spotify’a ait müzik ve podcast dinleyebilme için artık Facebook uygulamasından çıkmaya gerek yok. Uygulamaya eklenen oynatıcı sayesinde sosyal medyada gezinirken kesinti oluşmadan şarkılarınızı dinleyebilmeniz mümkün. Bu özellik sayesinde bir çok kullanıcı fazlasıyla memnun olmuş durumda.

Spotify ve Facebook İşbirliği Açıklandı! Mini oynatıcı başlattı

Spotify ve Facebook İşbirliği Açıklandı

Facebook üzerinde karşılaştığınız Spotify bağlantılarına tıkladığınız anda karşınıza mini bir oynatıcı çıkacak. Bu çıkan kısımda seçtiğiniz parça çalmaya başlarken, siz sosyal medya da takılma işleminize devam edebilmektesiniz.

Spotify Premium kullanıcıları tıpkı ana uygulamada olduğu gibi Facebook’ta da reklamsız ve doğrudan müziklerini başlatabilirken; ücretsiz aboneler ise reklamlarla karşılaşma durumu mevcut.

Spotify, Facebook ile yaptıkları bu entegrasyon işlemini şu şekilde açıkladı:

Keşif, Spotify için önemlidir. Bu nedenle, sosyal medya tarafından yönlendirilen yeni bir mini oynatıcı deneyimi sunarak kullanıcıların şarkıları ve podcast bölümlerini paylaşma, bunlarla etkileşim kurma modelini deniyoruz. Dinleyicilerin uygulamalar arasında geçiş yapmadan Spotify’dan doğrudan Facebook’ta müziğin keyfini çıkarmasına olanak tanıyoruz.”

Spotify ve Facebook şimdilik bu özelliği yalnızca kısıtlı sayıda kullanıcıya sundu. Yakında tüm dünyada mevcut olacak entegrasyon şu anda sadece Arjantin, Avustralya, Bolivya, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, El Salvador, Guatemala, Honduras‘da kullanılabiliyor.

Peki siz bu yapılan işbirliği ve yeni gelen özellik hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 3 sene önce

  facebook’un devri gençler için bittikten sonramı akıllarına geliyor el insaf

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir