Spotify Podcast Yayıncılarına Kazanç Sağlayacak
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri

Spotify Podcast Yayıncılarına Kazanç Sağlayacak

+ - 0

Popüler müzik platformu Spotify‘ın CEO’su Daniel EK, açıklamalarda bulundu. Daniel EK, düzenlenen etkinlikte platformları içerisinde podcast içerik oluşturanları teşvik etmek için adım attı. Bu amaçla para kazanmalarına yardımcı olmanın yollarını aradıklarını ve önemli bir yerde olduklarından bahsetti. Spotify podcast yayıncılarına kazanç sağlayacak.

Spotify podcast yayıncılarına kazanç sağlayacak

Spotify podcast yayıncılarına kazanç sağlayacak

90 dakika süren etkinlikte söz alan Ek, abonelik sistemi olan Hi-Fi hakkında görüş bildirdi. Ayrıca podcast yayıncılarına da değindi. CEO, podcast yayıncılarının dinleyicilerle etkileşime girmesi ve abonelikler yoluyla para kazanmaları için girişimlerde bulunduklarını belirtti. Bunun yanında podcast yayınlamanın gerçek bir gelir kaynağı haline getirmeyi amaçladıklarından bahsetti.

EK, konuşmasında yaklaşık 7 bin 500 müzisyenin kendi platformları üzerinden yılda 100 bin dolar gibi bir para kazandığını duyurdu. Aynı hedefleri paylaştıklarını söyleyerek 93 ülkede mevcut olan hizmetin şimdi de müzisyenlere yaptığı katkıyı podcaste taşımak için adımlar attıklarını belirtti.

Spotify bu sayede kendi şovlarını desteklemek ve üçüncü taraf programlara ev sahipliği yapmayı amaçlamakta. Söz konusu durum için içerik oluşturucularının para kazanmasını sağlamanın üç yolu mevcut. Biri tipik abonelik modelini, diğeri podcast reklam pazarı modelini ve müzisyenlerin ve podcastçilerin ürün satması. Ayrıca tur biletleri ve hatta kendi içeriklerinde abonelik satmaları gibi özellikleri barındıracak.

Peki bu konu ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap