Spotify Podcast Aboneliği Hakkında Yalanlama Geldi

Spotify Podcast Aboneliği Hakkında Yalanlama Geldi

0

Dünya genelinde sevilen ve çokça kullanılan müzik dinleme platformu olan Spotify’ın, Premium podcast aboneliği ile ilgili çalışmalar yaptığı iddia edildi. Fakat kısa bir süre sonra Spotify Podcast Aboneliği hakkında çıkan iddialar ile ilgili açıklama yaptı.

Spotify, çevrimiçi müzik dinleme platformları içerisinde en popüler olanlarından bir tanesi. Müzik dinlemenin yanında kullanıcılarına ayrıca podcast yayınları dinleme imkânı da sunuyor. geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan iddiaya göre Spotify yeni bir podcast aboneliği çerçevesinde çalışmalar yaptığı öne sürüldü.

Twitter üzerinden bir kullanıcının yaptığı paylaşımda kendisine gönderilen araştırmann ekran görüntüsünü paylaştı. Twitter kullanıcısı hesabında Spotify’ın Premium podcast hakkında çalıştığını belirtti.

Spotify Podcast Aboneliği ile ilgili açıklama yaptı

Spotify Podcast Aboneliği hakkında yalanlama

Ortaya atılan iddiadaki araştırmaya göre 4 adet potansiyel abonelik modeli mevcuttu. Bu modeller, aylık 2,99 dolardan başlayıp 7,99 dolara kadar uzanıyordu. Bunun yanında podcast için düşünülen Premium hesap, standart Spotify Premium aboneliklerini kapsamayacaktı. Yani Premium podcast aboneliği içerisinde reklamsız müzik bulunmayacaktı. Bu planların sunduğu avantajlar arasında gömülü reklamların kaldırılması, röportajlara ve bölümlere erken erişim, özel ek içerik gibi ayrıcalıklar bulunacaktı.

Fakat Spotify, Premium podcast abonelik planı hakkında çıkan iddia ve haberleri yalanladı. Yetkili ağızlardan yapılan açıklamada, kullanıcı deneyimini geliştirmek için rutin araştırmalar yapıldığını ancak bunların tamamının geniş kitlelere sunulmayacağını belirtti. Podcast yayınları, hem ülkemizde hem de dünya genelinde bir hayli popülerleşmeye başladı. Dolayısıyla Spotify’ın da oluşan bu büyük pastadan payını almak istemesi çok da sürpriz olmaz.

Söz konusu iddialar ve Spotify’ın bu iddialara karşı yaptığı yalanlama ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak podcast premium hakkında fikirlerinizi paylaşa bilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir