Özel Jet ve Spor Otomobil Aynı Tasarımla Karşımıza Çıkıyor

Özel Jet ve Spor Otomobil Aynı Tasarımla Karşımıza Çıkıyor

1
Özel Jet ve Spor Otomobil Aynı Tasarım

Uçak üreticilerinden Embraer ve Alman spor otomobil üreticisi Porsche, dünyada eşi benzeri bulunmayan ilk eş tasarımlı özel jetini ve spor otomobilini yapmak için iş birliği yapacaklar. İsmi Duet olan ikili, normal şartlarda birbirlerinden tamamen alakasız iki taşıt olan Embraer Phenom 300E ile Porsche 911 Turbo S’i adeta kardeş haline getiriyor. Özel Jet ve Spor Otomobil aynı tasarımla karşımızda.

911 Turbo S ile Phenom 300E

Yapılan bu işbirliği neticesinde sadece 10!ar adet üretilen özel tasarımlı Duet, gümüş renk ağırlığı ile göz kamaştırıyor. Her iki araç da Brilliant Chrome ve Speed ​​Blue olarak adlandırılan tasarım detaylarına ve Jet Grey Metallic ve Platinum Silver Metallic olarak adlandırılan ana renklere sahip.

911 Turbo S ile Phenom 300E’yi görsel olarak benzetmek için fazlasıyla ince işçilik bir tasarım çalışması gerçekleştirilmiş. Zira 911 Turbo S’in hava girişleri, Phenom 300E’nin motor yuvalarıyla uyumlu şekilde Brilliant Chrome’a boyanmış durumda. Bunun yanında otomobilin kapı eşiğinde bölümünde, uçağın ise kanat kısmında, “No Step” yazısı yer alıyor.

Özel Jet ve Spor Otomobil

Özel tasarımlı ve dünyada bir ilk olarak üzerinde çalışılan Duet satın alanlara özel bir pilot çantası, güzel bir hafta sonu tatili ve özel tasarım Porsche Design 1919 Globetimer UTC titanyum saat hediye edilecek.

Özel Jet ve Spor Otomobil Fiyatı

Özel tasarım Porsche 911 Turbo S ve bir adet Embraer Phenom 300E’den oluşan Duet’in fiyat etiketi(!) ne kadar olacak? Duet için açıklanan başlangıç fiyatı 10,9 milyon dolar (yaklaşık 93.4 milyon TL). Ayrıca özelleştirme seçenekleri doğrultusunda fiyatta artış olacağı da dikkatlerden kaçmıyor. Duet için ilk teslimatlar 2021 yılında gerçekleşecek.

Siz bu özel tasarımlı spor araba ve özel jet hakkında ne düşünüyorsunuz? Yazımız içerisinde bulunan görseller ile ilgili düşünceleriniz neler? Alt kısımdan yorum yaparak fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 7 Kasım 2020

  Böyle bir tasarıma sahip özel jet ve spor otomobilin uyumu harika görünüyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir