Spotify Kullanıcı Sayısı İle Rakiplerine Fark Attı

Spotify Kullanıcı Sayısı İle Rakiplerine Fark Attı

0

Dünya genelinde kullanılan ve popüleritesi her geçen gün artan Spotify göz doldurmaya devam ediyor. Dev firma en son Rusya’da yaptığı başarılı lansmanın ardından dünya çapında 300 milyon kullanıcı barajını aşmayı başardı. Spotify bu başarısı ile beraber rakipleri ile arasındaki farkı açmayı başardı. Spotify Kullanıcı Sayısı ile dikkatleri çekti.

Spotify Kullanıcı Sayısı 300 milyonu geçti

Spotify Kullanıcı Sayısı 300 milyon

Popüler müzik platformunun şu anda 320 milyonun üzerinde aktif kullanıcısı ve 140 milyonun üzerinde ücretli abonesi bulunuyor. Şirket en son gerçekleşen mali durum açıklamasında önceki yıllara kıyasla yüzde 27 ile 29 arasında artış yaşandığını belirtti. Söz konusu olan bu artışın nedeni ise Hindistan’daki pazarlama kampanyalarının yanında Rusya çevresindeki 12 ülkede lanse edilmesiyle sağlandığı kullanıcı artışı oldu. Yapılan açıklamada şirketin söylediği en önemli şey Rusya pazarına girilmesinin akıllıca bir strateji olduğunu söylemesi.

Spotify kullananların, rakibi olan Amazon ve Apple’ı geride bırakmasını kolay bir şekilde sağlıyor. Financial Times’ın açıkladığı raporlara göre bu yılın Ocak ayı itibarıyla Amazon Music, neredeyse tamamı ücretli aboneliğe tabii olan 55 milyon üyeye sahip. Apple’ın ise geçtiğimiz yıl 60 milyona yakın abonesi olduğu belirtilirken, promosyonlar ve ücretsiz denemeler dışında herhangi bir kampanya bulunmadığı da açıklamalarda yer aldı.

Yaşanan gelişmelere rağmen Dev firma 3 aylık büyümesinin yanında 118 milyon dolar zarar ettiğini açıkladı. Bu zararın sebebi olarak ise şirketin indirimli paketlerle yeni kullanıcıları çekme ve tabanını büyütme çabası olduğu söylenenler arasında. Öte yandan firma, geçtiğimiz çeyrekte 1,5 milyondan fazla podcast hizmetini üyelerine sundu. Ayrıca yayınlanan raporlar, kullanıcıların yüzde 22’sinin sadece podcast kullanarak uygulama üzerinde etkileşime girdiğini belirtti.

Siz Spotify hakkında ne düşünüyorsunuz? Rakiplerini bu denli geride bırakması hakkında fikirleriniz neler? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir