Sosyal Medya Yasaklanır Mı? Binali Yıldırım’dan Cevap!
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Sosyal Medya Yasaklanır Mı? Binali Yıldırım’dan Cevap!

+ - 0

Ak Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, sosyal medya platformları ile ilgili bir açıklamada bulundu. Sosyal Medya Yasaklanır Mı? Binali Yıldırım’dan Cevap!

Sosyal Medya Yasaklanır Mı? Binali Yıldırım’dan Cevap!

Sosyal Medya Yasaklanır Mı? Binali Yıldırım'dan Cevap!

Son zamanlarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalar ve sosyal medya düzenlemeleri gündemde. Şimdi ise Ak Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, bu konu hakkında dikkatleri çeken açıklamalarda bulunmakta.

Binali Yıldırım, Antalya’da gerçekleşen AKP İl Başkanlığı İstişare Kampı’nda konuştu. Konuşmasında, yaklaşan seçimlerin en önemli belirleyicisinin sosyal ağlar olduğuna değinmekte. Ek olarak sosyal ağları yasaklamanın bir faydası olmayacağından bahsetmekte. Ayrıca Binali Yıldırım, yaptığı açıklamada şu cümleleri kullandı:

”2019 yerel seçiminde bir nebze dijital siyaset, sosyal ağlar üzerinde yapılan siyaset tecrübe edilmekte. Bu siyaset benzetme yapacak olursak delikli demir icat oldu, mertlik bozulmakta. Sosyal ağlarda atış serbest. Söylediğiniz şeyin gerçek olmasının hiç önemi yok. Bu sosyal ağlarda, sanal alemlerde yapılan siyasette tamamen yalanı ilk önce söyleyen kazanıyor. Benzetme yapacak olursa yalanı söyleyen dağlar aşıyor, doğruyu söylemeye devam eden düz yolda şaşıyor.”

Ek olarak Yıldırım yaptığı açıklamasında;

Zorluğumuz, biz ilkelere sahip partiyiz, hep doğruları söyleyen partiyiz, yapacaklarımızı söyleriz, yapamayacaklarımızın sözünü vermeyiz ama sosyal ağlarda böyle bir ilke yok. Delikli demir çıktı, mertlik bozulmakta. Böyle bir sosyal ağı yok sayamayız. Sosyal ağlar bu seçimin en önemli belirleyicisidir. Burada bu ağları yasaklamakla falan olmaz. Aynı araçları daha etkin ve zamanı da ışık hızıyla kullanarak öne geçeceğiz. İlk söyleyen kazanıyor. Arkasından gelen aynı etkiyi sağlayamıyor. Gündemi oluşturmaktan bahsediyorum. Oluşturulan bir gündemin arkasına takılmaktan bahsetmiyorum. Bazı düşünürler yazarlar sosyal ağlar üzerinden yapılan kampanyaları ‘yalanın siyaseti’ diye tanımlıyorlar. Etkisi çok kısa sürüyor ama kalıcı etkisi de var.” cümlelerini kullandı.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap