Sony’den Discord İle Müjdeli Haber! İşte Detaylar

Sony’den Discord İle Müjdeli Haber! İşte Detaylar

0

Özellikle oyuncular arasında popülerliğini koruyan ses ve yazılı iletişime sahip olan Discord, şimdi de Playstation’la işbirliği yapacak. Sony’nin Playstation oyuncularına kailteli oyun içi sohbet deneyimi sunmak için işbirliği yaptığı tahmin ediliyor. Sony’den Discord İle Müjdeli Haber! İşte Detaylar

Sony’den Discord İle Müjdeli Haber! İşte Detaylar

Sony'den Discord ile Müjdeli Haber! İşte Detaylar

Tam olarak haber ile ilgili bilgiler ortaya çıkmasa da SonyDiscord’a sermaye desteği verdi ve ortaklık kuruldu. Sony söz konusu olan yatırımla Discord ile PlayStation konsolları arasında entegrasyon sağlayacaklarını duyurdu. Discord ile Sony PlayStation arasındaki kurulması planlanan entegrasyonun detayları mevcut değil. Bu entegrasyonun,  PlayStation konsollarına gelmesi planlanan bir Discord uygulaması olma ihtimali mevcut. Başka bir ihtimal ise bu entegrasyonun daha kapasiteli olması ve sadece PlayStation Network (PSN) ve Discord hesaplarının birbirine bağlanması.

Discord, özellikle virüs döneminde görüntülü görüşme desteği sayesinde oyuncu kitlesinin dışındaki kullanıcıları da kendine çekti. Sony ise popüler olan Playstation 5 için daha doğal bir oyuncu iletişim kurmanın peşinde. Bu anlamda Sony ve Discord ortaklığı ile PlayStation için daha başarılı bir iletişim mevcut olma ihtimali var.

Son zamanlarda da Discord, büyük firmaların radarına girmeyi başardı. Söz konusu platformun kullanıcı sayısı 140 milyondan fazla. Platformun 2020 yılındaki geliri ise yaklaşık olarak 130 milyon dolar.

Discord, geçtiğimiz dönemde Microsoft tarafından yapılan 10 milyar dolarlık teklifi reddetti. Ek olarak Epic ve Amazon ile olan görüşmelerini de bitirdi. Bu olayları göz önüne alırsak platformun; yeni olan işbirliğinin sadece bir iş ortaklığı seviyesinde kalma ihtimali yüksek.

Peki yaşanan bu gelişmeler ile ilgili siz ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir