‘Save a Dog’ Kampanyası Sahte mi? Story’ler Siliniyor

‘Save a Dog’ Kampanyası Sahte mi? Story’ler Siliniyor

0

Geçtiğimiz günlerde Köpek Yeme Festivali’ne karşı başlatılan ‘Save a Dog’ kampanyasının sahte olduğu anlaşıldı. Kampanyayı düzenleyenin Plant A Tree adlı girişim olduğu bilinmekte. Ayrıca bu girişim daha öncede benzer kampanyalar ile sitesine trafik çekmeyi amaçlamış. Save a Dog Kampanyası Sahte mi?

Çin, anlık olarak nüfus ve ekonomik açıdan dünyanın en büyük ülkesi. Çin’in Yulin, Guangxi şehrinde, ‘Yulin Köpek Yeme Festivali’ olarak bilinen bir festival düzenlenmekte. Bu festival 21 ile 30 Haziran tarihleri arası düzenlenmekte. Fakat köpeklere yapılan şeylerden dolayı dünya genelinde tepki görmekte.

Bu kapsamda Instagram’da bugün festivale karşı “Save a Dog” (Bir Köpek Kurtar) adıyla bir kampanya mevcut. ABD merkezli bir hayvan hakları koruma kuruluşu olan Humane Society’nin uluslararası organizasyonu Humane Society International’ın daha önce hakkında dolandırıcılık iddiaları ortaya atılan Plant A Tree ile birlikte düzenlediği iddia edilen kampanya kapsamında yapılan her paylaşımın 0,01 dolar değerinde olduğu söylenmekte.

Save a Dog Kampanyası Sahte mi?

Save a Dog Kampanyası Sahte mi?

Günler içerisinde on binlerce kullanıcıya ulaşan kampanya ile ilgili tartışmalar da mevcut. Plant A Tree adlı sitenin daha önce adının karıştığı onlarca dolandırıcılık iddiası var. Bunun yanında sahte girişimin web sitesine trafik çekme amacıyla düzenlenmiş olma durumu düşünülmekte.

Plant A Tree adlı girişim, Instagram üzerinden yapılan paylaşımlardan herhangi bir gelir elde etmediklerini, bu paylaşımlar aracılığıyla siteye gelen trafik sayesinde yapılan satıştan gelir elde edildiğini ve bu gelirlerle bağış yapıldığını iddia ediyor.

Peki son günlerde çokça paylaşımı yapılan bu durum hakkında siz ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir