Microsoft Windows 11 Geliyor! Yeni Video Yayınlandı

Microsoft Windows 11 Geliyor! Yeni Video Yayınlandı

0

Microsoft, 24 Haziran’da tanıtılacak olan Windows 11 öncesi yeni bir tanıtım videosunu kullanıcılarına sundu. Söz konusu olan bu video 11 dakika sürmekte ve eski sesleri temel almakta. Microsoft Windows 11 Geliyor! Yeni Video Yayınlandı

Microsoft Windows 11 Geliyor! Yeni Video Yayınlandı

Microsoft Windows 11 Geliyor! Yeni Video Yayınlandı

Popüler teknoloji şirketi Microsoft, 24 Haziran tarihinde tanıtacağı Windows 11 için gün saymaya başladı. Ayrıca söz konusu şirketin gelmesi planlanan işletim sisteminin alacağı isim merak edilmekte. Fakat öne çıkan raporlar ve sızdırılan bilgiler doğrultusunda adının Windows 11 olacağı muhtemel.

Duyurulan tanıtım tarihine az bir zaman kalmakta. Ayrıca şirket, heyecan ve merakla bekleyen kullanıcılarını düşünerek bir video yayınladı. 11 dakika süren söz konusu olan video ile yeni işletim sistemine dair sinyaller geldi. Fakat videoda tasarım gösterilmedi. Videoda çoğunlukla eski işletim sisteminin seslerinden yola çıktı ve farklı bir strateji gösterdi. Ancak videonun 11 dakika olması ile birlikte uzunluğu dikkatleri çekti.

Şirketin ”Windows” kanalı üzerinden yayınladığı videonun 11 dakika olması ve video sonundaki etkinlik saatinin 11’de başlaması dikkatleri çekti. Söz konusu olan yeni işletim sisteminin adı tam olarak yayınlanmadı. Fakat  şirketin video paylaşması, yeni işletim sisteminin Windows 11 olacağı yönünde tahminler sundu. Kullanıcılar sorularına olan cevapları 24 Haziran TSİ 18:00‘daki Microsoft etkinliğinde alacaklardır.

Paylaşılan videoda maalesef ki yeterince bilgi yer almamakta. Söz konusu olan şirket, videoda eski işletim sistemlerinin başlangıç sesine yer verdi. Videonun açıklamasında ”Slow-fi Remix” yer almakta. Bu, temel olarak Windows 95, XP ve Windows 7’den ses örneklerinin alınıp, hızlarının %4.000 oranında azaldığını ifade etmekte. Ayrıca videoda seslere ek olarak her platformun duvar kağıtları da yer almakta. Videonun sonlarında ise yenilenmiş bir Windows logosu mevcut.

Peki siz bu video hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir