Satıştan Kaldırılan iPhone Modeli
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri

Satıştan Kaldırılan iPhone Modeli

0

Far Out etkinliği geçtiğimiz gün Apple tarafından düzenlendi. Bu sayede yeni iPhone, AirPods ve Apple Watch modellerini gördük. üm cihazlarını zam yapan Apple Türkiye, satıştan kaldırılan iPhone modeli belli oldu.  iPhone 11 modelini satıştan kaldırdı.

Satıştan Kaldırılan iPhone Modeli

Satıştan Kaldırılan iPhone Modeli

2019 yılında duyurulan ve oldukça başarılı satış rakamına ulaşan iPhone 11 ailesi, Far Out etkinliği sonrasında Apple Store raflarından indirildi. Türkiye’deki satış fiyatlarını güncelleyen Apple Store, ilginç bir karar ile iPhone 11 serisinin satışını durdurdu.

Halihazırda iPhone 14 (iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max), iPhone 13, iPhone 12 ve iPhone SE’nin satışta olduğunu görmekteyiz. Fakat üç yaşındaki iPhone 11 modelleri yeni gelen güncelleme ile birlikte tarih oldu. Pek çok kişi bu durum karşısında şaşkın.

iPhone 11 fiyatı 64 GB için 14.999 TL128 GB için 15.999 TL seviyesindeydi. Apple tüm cihazları için açıklama yaparken iPhone 11 için herhangi bir açıklama yapmadığını bilinmekte.

Tabii ki bu karar iPhone 11 desteğinin kesildiği anlamına gelmiyor. Yani iPhone 11 ve türevlerine sahip olanar en yeni iOS 16 mevcut. Ek olarak devam güncellemelerini önümüzdeki dönemde almayı bekleyebilmekteler. Fakat resmi satışı durdurdu durumda.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca daha önce bu tarz bir virüs uyarısı aldınız mı? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap