Samsung Telefonumu Bul Yeni Özellik Geliyor

Samsung Telefonumu Bul Yeni Özellik Geliyor

0

Yeni bir özellik Samsung telefonumu bul uygulaması için getirilidi. Telefonunuzu kaybettiğinizde ve bulamadığınız durumlarda bir çok marka yeni uygulama geliştirerek cihazın bulunmasını sağlıyor. Samsung ise Find My Mobile uygulamasına getirdiği yeni özellik ile birlikti söz konusu durum hakkında çevrim dışı hizmet verebilecek.

Samsung telefonumu bul çevrimdışı nasıl çalışacak?

Samsung telefonumu bul çevrimdışı nasıl çalışacak?

Wi-Fi ya da hücresel veri üzerinden kullanılan Telefonumu bul uygulamaları bu sayede internet kullanarak cihazları buluyor. Fakat telefon çalınma durumu söz konusu olduğu zaman, genelde cihazların Wi-Fi antenlerine zarar verilerek, uzaktan erişimin önüne geçmek ilk iş oluyor.

Bu konu üzerine çalışan Samsung’un ise yaptığı yeni güncellemeyle Find My Mobile uygulaması, Wi-Fi bağlantısı ya da hücresel veri olmadığında, yakında olan başka telefon ya da tabletlerin bağlantısından yararlanıp, telefonun yerinin tespit edilmesi için ping gönderiyor. Bu sayede herhangi bir internete bağlı olmadığınız durumlarda bile çevrimdışı telefon bulma ile kullanıcılarına güzel bir hizmet sunuyor.

Telefonunuzun çalınması durumunda internetsiz bulma özelliği devreye girebilmesi için öncelikle etrafta farklı telefonların bulunması gerekiyor. Bu durumda çalınan telefonun kalabalık ve şehirleşmiş bir yer olması daha uygun. Özellikle şehirlerde akıllı telefon çalınma vakalarının yoğun yaşandığı düşünüldüğünde, Smasung telefonları bulmak eskisinden kolay olacak gibi görünüyor.

Akıllı saat hatta kablosuz kulaklıklardan da bu pinglemenin alınabileceğini de belirtmeden geçmeyelim. Özellik, Find My Phone uygulamasının 7.1.08.0 sürüm güncelleştirmesiyle kullanıcılara sunulacak. Bu güncelleştirme haberi XDA Developers yazarı Max Weinbach tarafından Twitter üzerinden paylaşıldı.

Samsung Find My Mobile uygulamasıyla gelen bu yeni çevrimdışı telefon bulma özelliğini nasıl buldunuz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir