Samsung Tamir Modu Özelliği Geldi!
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri

Samsung Tamir Modu Özelliği Geldi!

+ - 0

Dünyadaki en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Samsung, yeni bir özellikle karşımızda. Akıllı telefonlarını tamire gönderen kullanıcılarını düşünen şirket, bu konu üzerinde bir çalışma yaptı. Şirketin yaptığı çalışmasının sonucunda Samsung tamir modu özelliği geldi.

Samsung Tamir Modu Özelliği Geldi!

Birçok akıllı telefon kullanıcısının korkulu rüyalarından biri telefonlarını tamir ettirmektir. Kullanıcılar cihazlarını tamire teslim etmeden birçok sıkıcı işlemi yapmak zorunda kalırlar. Sahip oldukları verileri yedeklerler, telefonlarını sıfırlarlar ve son olarak akıllı telefonlarını tamirciye teslim edeler. Cihaz tamirden geldikten sonra ise telefona verilerini yeniden aktarmaları ve hesaplarına tekrardan giriş yapmaları gerekir.

Kullanıcılarının yaşadıkları bu sıkıcı soruna çözüm bulmak isteyen Samsung şirketi Tamir Modu özelliğini kullanıcılarına sunmakta. Bu mod sayesinde telefondaki hassas bilgilere erişimi engelleyebilmek artık mümkün. Tamirciler sadece standart uygulamalara erişebilecekler.

Ayarlar bölümünde Batarya ve Cihaz Bakımı menüsünden erişilebilecek olan özellik aktif hale getirildiğinde telefon kendini yeniden başlatacak. Sonrasında ise tüm kişisel veriler ve hassas içerikler gizlenmekte. Bunlara fotoğraflar, mesajlaşma uygulamaları, hesaplar ve hatta cihazın ilk halinde yüklü olmayan uygulamalar bile dahil olacak.

Cihaz tamirden geldiğinde ise bir desen yaparak veya parmak izi okutarak cihazı yeniden eski haline getirmek mümkün olacak. Ayrıca kişisel verilere de erişilebilmekte. Bu işlem yapıldığı zaman cihaz bir sefer daha yeniden başlatılmakta. Ek olarak teknik serviste değiştirilen ayarlar tekrar eski hallerine dönmekte.

Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca Samsung markalı cihazlar kullanmakta mısınız? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap